Ühistumuti päevaraamat

15 juuli, 2017

Veri väljas

Postitas kategoorias Määratlemata

Täna kohtasin koridoris noormeest, kes on enne kurtnud, et teda ahistab punane kass, kes siin koridorides jõlgub.

See oli suur kohtumine: mina, noormees ja kass. Noormees enda ukse ees, koridori põrandal kassikrõbinad laiali ja teisel pool krõbinaid kass. See pidigi mehe manööver olema kodust väljasaamiseks – kass nuusutab krõbinaid , poiss teeb jalad. Peaks lisama, et noormehel on endal ka isane kass ja vast sellepärast ta kohalikule punatriibulisele autoriteedile ei meeldigi.

Järgmine keeruline koht noormehe majast lahkumisel on uks trepikotta. Ta ütles, et sealt kass ei lase ta välja ja ta peab end kotiga kaitsma (kogu jutu ajal oli kott poisi ja agressiivselt meelestatud kassi vahel). Noh, läksime selle keerulise ukse juurde: noormees ees, kass järel ja mina kannul. Siis oli kass käbelt ukse ees, selg turris ja uriseb. Mina astusin vahele ja tegin ukse lahti. Kass ikka veel ihub poisi peale hammast ja mina leidsin, et see pole hea käitumine ja võtsin kassi sülle, et ta õue rahunema viia. Kõuts polnud sellega eriti rahul, aga eriti ei rabelenud ka. Välisukse juures panin looma maha ja siis ta hüppas mulle kätte kinni. Nii vihaselt, urisedes ja klassikalise kassi haardvõttega: esikäppade küüned sügavale sisse ja tagumistega kärmelt hävitustööd tegema. Mina röögatasin selle peale, vehkisin ta käe küljest maha ja tegin ukse lahti. Kass läks uuesti rünnakule ja ma peksin ta telefoniga uksest välja. Sinna ta (kassi) jätsingi. Noomehe lasin teisest uksest majast välja.

Käisin kassi perenaise poolt verisena läbi. Avas keegi tema sõbrants ja teatas, et proua ei saa praegu suhelda. Ta on nina täis võtnud ja magab. Näitasin oma verist kätt sõbrantsile ja ütlesin, et kass tegi.

Sõites bussiga trauapunkti arutlesin kassi käitumise üle. Tema peab kogu maja enda territooriumiks – seda on aru saada. Miks tal pole konkreetset situ-nurka? Ei saa aru. Ja üleüldse, ma pidin ammu juba kassi omaniku vastu avalduse kirjutama, kuid olen seda edasi lükanud. Enne peab ikka mind persest hammustama, et ma ennast liigutaks!

Koju jõudes kirjutasin konstaablile kirja. Ostsin ka veepüssi ja panen sinna sidrunimahlaga vett. Tegelikult naabritel oli õigus – me ei pea junne taluma ja looma omanik peab vastutama oma looma tegude eest. Vahet pole, mis ta oma kassiga teeb, aga omapäi majapeal ma kassi enam näha ei taha. Loodan, et politsei oskab perenaist selles suhtes motiveerida.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud