Ühistumuti päevaraamat

28 juuli, 2017

Tagantjärele kirjutatu

Postitas kategoorias Määratlemata

See, et ma pole kirjutanud ei tähenda, et pole midagi toimunud. Võtan üks teema korraga olenemata ajast.

Saime kokku prouaga, kes 13. juulil mind läbi sõimas. See oli planeeritud kokkusaamine koos abikaasaga ja juhatus täiskoosseisus. Pikalt-laialt arutlesime kõik tema küsimused ja probleemid lahti, tegime selgeks, et me ei ole mingi riiklik kinnisvarahooldusamet (ŽEK) vaid korteriomanike poolt valitud poolvabatahtlikult maja korras hoida püüdvad inimesed, kellel töö teostamiseks on vaid see raha, mis omanikelt laekub. Rääkisime veel ka sellest, et töid teostame HÄDAvajalikkuse järjekorras. Pika jutuajamise tulemusena saime juba nii hästi läbi, et abikaasa pakkus välja, et saab tuua asfaldi aukude täitmiseks materjali… Nädal hiljem ta seda tõigi! Kiiresti orgunnisime end tööle, paar meest nägid tööd aknast ja tulid ka appi. Ühe tunniga oli pool hunnikut juba aukudesse kühveldatud. Korraga kõik mehed jooksid tööle-või-kuhu-vaja ja jäin korraks üksi täidet siluma. Siis tuli neiu, kes ammu end igale poole appi pakkus, ja aitas asja lõpule viia. Nädalavahetusel teine seltskond tuleb teist hunnikupoolt aukudesse ajama.

Näitusid võttes panime kolleegiga tähele, et kanalisatsiooni luugi kõrvalt hakkab pinnas ära kaduma. Eile kutusin “torufirma” esindajat vaatama, miks see pinnas ära kaob. Tõmbas luugi eemale ja selgus, et tellistest tehtud kaevu seintel on krohv ära kukkunud ja sealt vahelt vihmavesi liiva kaasa viibki. Lisaks settekaev oli nii täis, et äravoolu torul oli vaid ülemine servake üle paksu. Peaks tellima kaevu pesu-tühjenduse. Hiljem vaatasin, et meil hoovis on kokku 9 luuki. Kas need kõik on kanalisatsiooni omad? Millised vajavad tühjendamist? Peab sisse vaatama.

Majas on üks korter, mille omanik on noor neiu ja enne ta on siin harva elanud. Kommunaale maksis ta kord aastas kohtutäituri kaudu. Nüüd on ta enamjaolt siin elamas ja võlgade tõttu paigaldasime tema korterile elektripiiraja. Ta kangesti soovib elektrit tagasi saada ja see väga motiveeris võla tasumist. Tänaseks on pool võlga tasutud ja oleme kokku leppinud täna kohtumise, et läbi rääkida edasist võla likvideerimist, peale kohtumist saavad elektri tagasi.

Kolleegil oli kaks head uudist: kaua oodatud postkastid on valmis ja meie vist saame sel sügisel teha maja esikülje fassaadi korda terves ulatuses.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud