Ühistumuti päevaraamat

20 august, 2017

Seda vesist hommikut

Postitas kategoorias Määratlemata

Minu hommikuund lõpetas kõne:

Helistaja: Tere, vabandust, kas ja millal antakse vesi tagasi?

Mina: ?! … Mis? … Keerasin ju vee öösel lahti… olgu, lähen vaatan.

Helistaja: Olen Teile väga tänulik!

Panen kleidi selga ja lähen keldrisse ( kaasa igaks juhuks turvamas, ei ole see kelder üksi viibimiseks meeldiv koht), vahime seda veetorude paraadi ja kohe ei saa arugi, mis veel peaks keeratud olema. Lõpuks kaasa avastas väikse halli kraani teiste seas, mis kinni oli. Keerasin lahti. Tehtud! Helitasin üle, jah, vesi olemas.

Lonksame mõnuledes oma hommikukohvi ja tuleb uus kõne. Kolleeg: helistati kolmandalt korruselt, uues kohas uputab, mina ise olen tööl, mine vaata. Vaatasin majaplaani järgi ära, kes on uputatava kohal (ega naljalt peast ei mõtle välja numbri järgi korteri asukohta) ja läksin koputama. Pole kodus. Läksin uputatava juurde ja nägin, et tõesti laest vesi tilgub. Natuke juttu siin-seal, jälle osa neljandast korrusest veeta. Enne koputasin läbi, et kes kodus varugu vett. Ise läksin koju mõtlema. Leidsin vana telefoninumbri, mis uputaja korteri taga kirjas ja sain teada, et see enam ei kehti. Siis helitasin prouale, kes suhtleb otsitavaga, et ehk saaks uut numbrit. Miskipärast ühendus oli kehva, aga sain aru, et proua kodus ja läksin numbri järele talle ukse taha. Kohapeal avastasin, et minu tagaotsitav istub seal. Kiiruga läksime uputaja juurde koju ja meile avanes tõesti päris vesine pilt, vannitoa seinad ja varustus veetilkades. Prouad läbisegi seletasid, et eile polnud vett ja nad otsisid põhjust jne. Ütlesin, et vaadaku ringi, aga mina lähen annan vee tagasi.

Proual oli rikkis WC-paagi süsteem ja tal omad nipid selle kasutamiseks. Lõpuks prouad läksid häälekalt omavahel raksu WC-poti kasutamise üle. Mõni minut hiljem tutvustasin alumist naabrit ülemisega, alumisel oli lisaks veele teisigi etteheiteid: mida ta öösel põrandasse kolistab ja lõpetagu aknast tundmatute vedelikkude kallamist. Mina ei soovinud selles asjas osaleda ja kadusin vaikselt minema lootes lõppude lõpuks hambad ära pesta.

Parallelselt toimus selle juhtumiga teisi korralduslike  pisiseiku, aga see pole nii oluline, et siia lahti kirjutada. Nüüd jäi veel veeavariide kohta aktid kirjutada.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud