Ühistumuti päevaraamat

2 oktoober, 2017

Algasid fassaditööd ja kuidas vanast kraamist lahti saada.

Postitas kategoorias Määratlemata

20. septembril alustati tellingute paigaldamisega. Ootasin, et esmaspäeval hakatakse fassaaditöödega pihta. Selle asemel oli vaikus. Pärimise peale tuli välja, et eelmise objekti lõpetamine jäi neil venima. Palusime kasvõi paari meest, et päris jaburalt tekkinud olukord ei paistaks. Tulidki paar meest ja nokitsesid seal nädalakese. Täna algas suurem liikumine.

Kolmandal korrusel juba pikemat aega on igasugu suuremõõtmeline kraam ühises koridoris. Asjad kuuluvad kahele korterile. Üks lubas 24. septembriks ära koristada, teine tahtis oma diivani keldrisse panna. Seletasin, et peate ise selle kevadel suurde konteinerisse vedama. See imestas neid väga ja nad otsustasid ise selle minema vedada. Seisab juba kuu aega koridoris. Kortermaja tuleohutusnõuete kohaselt evakuatsioonitee peab olema kogu ulatuses vaba. Oleme piisavalt aega andnud kraami äraviimiseks ja nüüd palun Päästeametilt abi inimeste motiveerimiseks. Algul tuleb hoiatus ja sellele järgneb trahv. Juhatust ei peagi keegi kuulama.

Eile öösel veeti diivan ja kapid prügikasti juurde. Me tegelikult sellist asja ei soosi, kuna kõik peavad kinni maksma seda ekstra tasu seepärast, et viiakse salaja, et ei peaks kallist vedu maksma. Nüüs nägin, kes seda hunnikut sinna kokku viis ja läbi akna hakkasin pröökama. Sillepeale öeldi, et homme tuleb auto ja viib ära. Täna ei tulnud midagi ja tõenäoliselt ei tulegi. Nüüd vähemalt tean, mis korterile äraveo teenuse eest arvet esitada.

Hommikul helistas maja elanik ja kurtis muret, et ehitajad on akna kilega kinni kleepinud ja ei saa kodu tuulutada. Mina seepeale soovitasin kilesse auk teha ja mure lahendatud. Seepeale talle ei meeldinud ka, et töömehed katsid tellingud kilega ja mõnes kohas võrguga. Mina seletasin, et tegelikult parem olek üleüldse ainult kilega katta. Midagi ta püüdis veel kurta ja tõi argumendiks, et neil väike laps lämbub sinna ära või midagi taolist… selle peale küsisin, mida mina tema heaks konkreetselt teha saan? (Tegelikult minu puhul igasugu laste heaolu-õnne taha pugevad argumendid ja vabandused annavad vastupidist efekti. Mina ei ole teie pereplaneerimises osalenud ja jätke mind oma lasteasjadest välja!) Helistaja küsis lõpuks, kui kaua peaks seda kilemajandust kannatama, talveni, kevadeni? Ütlesin, et enne talve on valmis.

Nüüd istun ja mõtlen, kas tavaelanikuna tuleb mul pähe veeretada oma vana diivani äraviskamise kellegi võõra inimese kaela, kes tegeleb minu kinnisvara hooldamisega? Siiani oleme oma vana kraami ise ära majandanud. Ja aknakilega ka. Pean ise tulema teile auku kilesse lõikama?!

Täna paigaldasime kaasaga lõpuks veesülitid ära. Noh, seegi tehtud.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud