Ühistumuti päevaraamat

4 oktoober, 2017

Pikk ja väsitav päev

Postitas kategoorias Määratlemata

Kell 8.30 olime kolleegiga juba uksi märgistamas, et inimesed peaukse kudu ei väljuks, kuna toimub suur fassaadipesu just ukse kohal. Tegime teibiga suure risti uksele ja panime sildi, et saate mustaks ja märjaks, kui siit välja lähete. Tegime hoovipoolsed uksed lahti ja panime sildid, et ärgu uksi kinni pandku. Meil käib ainult esimene kottus peauksest ja ülejäänud korrused kasutavad hoovipoolset sissepääsu.

Natuke aega hiljem lipsas kolmanda korruse naine peaukse kaudu välja (vaheuks oli lahti ja ta kasutas ära võimaluse peaukse kaudu otsemat teed minna). Minu küsimuse peale, et kas silti pole lugenud, ta vastas, et ei hoolinud ja ei arvanud, et midagi piisavalt tähtsat. Kiusu pärast juba tahaks, et selline suhtumine saaks külma survepesuga peast välja. Võimalik, et nüüd saab hoopis rohkem liiklust peaukse kaudu teiste korruste otselõikajate arvelt. Ise süüdi, kui märjaks saavad.

Üheksa paiku pidime tellingutele minema, et kontrollida fassadipesu tulemust ja kas on põhjalikult maha löödud kahtist krohvi. Kohe esimesel korrusel saime aru, et lahtist krohvi pole veel puudutatud. Noh, käisime niisama üle, et ette arutada kitsaskohti. Vana pleki kinnitused peab maha lõikama ja ära töötlema. Peaukse kohal on pesakond erinevas stiilis ja vanuses valgusteid ja andureid. Peab enne pesu kõik maha võtma. Vanad kaamerad ka maha. Nedega oli pisut keerulisem…

Kui peaukse kohal oli harukarp ja sealt ühendati kõik lahti, siis kaamerate vooluga oli kerulisem. Kust nad voolu saavad? Keegi ei tea. Meie ka ei tabanud vaadata, kas on ühistutoas (kohe kaameratest teisel pool seina) on harukarp olemas (oli olemas). Noh, töömehed võtsid munad pihku, ja lõikasid voolu all oleva juhtme läbi. Mingi krõks käis ja me kolleegiga sügasime kukalt ja oletasime, kust elekter sai kaduda. Nüüd teame, et kaamerad said voolu teise korruse koridorist.

Pidin veel tööle minema ja päeval helistati palju. Ühte masseerisime juba ammu, et korjaku kraam koridorist ära ja paigaldagu uus aken enne, kui fassaad korda saab. Ta on sellega juba suvest venitanud.  Teine kõne tuli noorpaarilt, kellele paar päeva tagasi panime elektripiiraja tasumata arvete pärast. Nüüd nad on väga motiveeritud arveid tasuma. Lausa jooksis täna veel 200€ maksma, anku ma vaid elektri tagasi. Palusin neid õhtusele kohtingule, et asjad üle arutada. Nad lubasid juunis oktoobriks kogu võla ära tasuda, aga tegelikul kaks järgmist makset laekus üleeile ja täna. Peale pikka arutlust, karjumist ja leppimist palusime elektrikul anda täisvool tagasi ja lubasime, et edaspidigi motiveerime elektriga.

Kolmanda korruse keskmine uks ei käinud jälle lahti ja kangutasime selle taas liikvele, kuna nii pikal koridoril peab olema kaks väljapääsu.

Peaks veel veenäidud tabelisse ära sisestama, aga tänaseks on toss väljas ja teen seda teine päev. Peaasi, et esmaspäevaks oleks ta raamatupidaja poole teel.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud