Ühistumuti päevaraamat

8 oktoober, 2017

Õue valgustus ja veenäidud

Postitas kategoorias Määratlemata

Peale neljapäevast peaukse juurest välivalgustuse ja valgusandurite eemaldamist kadus kogu maja õuevalgus ära. Otsisime ja mõtlesime ja lahendust ei tulnud. Laupäeval helistasin majas elavale elektriku teadmistega mehele ja palusin abi. Vahime siis seda üksikut juhet, mis peaikse kohal turritama jäi ja ei mõista, kuidas see saab ülejäänud valgustusega seotud olla. Tavaline üksik kaabel: pruun, sinine ja rohekollane juhe sees. Tester näitab voolu. Kuidas see infi üle maja annab?!

Helistasime järgmisele meistrimehele, kes kunagi juhatuses olnud ja palju siin ehitanud oma äranägemise järgi. Tema äranägemine on osutunud  järgmistele põlvkondadele kehvasti loetavaks. Mees tuligi kohale ja ütles, et siit kogu inf ringile lähebki. Jah, selle kaabli kaudu vool sisse ja inf välja. Keegi temast aru ei saanud, aga mingite manipulatsioonide tulemusena nüüd on meil ajutine lahendus: õuevalgustus lülitiga seinas. Asi seegi.

Täna hakkasin veenäitusid sisestama. Edasi enam lükata ai saa, eile tuli viimane arve ära. Kuidagi paga päev oli sellise tegevuse jaoks. Poole näitude sisestamise peale jooksis arvuti kokku. Nih, ma eriti ei närveldanud, kuna nägin, et automaatne salvestus käis suhteliselt hiljuti ära. Sain arvuti tööle ja ei ole seda salvestatud faili! Stoilise tahuga hakkasin otsast peale. Salvestasin töö käigus mintu korda ja enne sai ka kohe ära märgitud koht, kuhu salvestada. Töö valmis, salvestatud ja kinni pandud. Vaja ära saata. Hakkan faili otsima… ei ole! Aga mida leian, on poolik tabel, mis enne kadunud oli. Siunan ennast, et nadu eilane selle arvutiga ja ikka loodan täidetud tabelit leida. Lõpuks loobun ja jätkan pooliku tabeli täitmist (kolmandat korda!). Tehtud, saadetud!

Siin tahaks jagada ka inimeste erisusi näitude esitamisel:

Nagu peab (2 varianti):

1. Lõika arvelt näitude riba ära ja pane veenäidu lahtrisse seda numbrit, mida arvestil näed, kuupmeetri täisarvuna (mustad numbrid, kuni komani).

2. Saada näit (mustad numbrid) ühistu meilile (arvel kirjas).

Omalooming:

Suvalisel paberinutsakal (mulle sobib, peaasi olgu korteri number ja õige näit).

Omaenda disainiga välja prinditud näidu esitamise leht (natuke ülepingutatud, aga sobib küll).

Suur A4 või pool sellest, täispika tekstiga sissejuhatuse, kuupäevade, tere`de ja autogrammidega variant (sobib).

Kirjas kõik numbrid arvestilt (otsin ise komakohta).

Saadetakse pilt arvestist (ebamugav avada, aga hea tõestus õigest näidust).

Näidud, mis rikuvad minu soengut:

Lihtsalt laest numbrid, milledel pole midagi ühist eelmiste näitudega (ei kõlba kasutada, tavaliselt juhtub juhuslikult ja kogemata).

Ei ole märgitud korteri numbrit (ei sobi, tuleb 2 erinevat näitu ühele korterile ja teine on midagi muud).

Märgitud vale korteri number (ei sobi).

Täiesti lugematu käekiri (ei sobi).

Kirjas kasutatud kuupmeetrite arv ( korraks sobib, ei kõlba pikaajakiseks praktikaks).

Ilma prillideta võetud näit (3,6,8,9,0 – võib olla ükskõik milline neist numbritest, ma lihtsalt näen, et ei ole normaalne tarbimine, aga igakord ka välja ei mõtle seda õiget).

Kadunud näit (inimene vannub, et on esitanud, aga postkastis pole).

Üllatus ( vaatan ja ei saa aru, mida näen).

Kuude kaupa esitamata näit, ei suhtle, ei ava ust.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud