Ühistumuti päevaraamat

24 oktoober, 2017

Fassaditööde omapärad külma ilmaga

Postitas kategoorias Määratlemata

Öösiti hakkasid juba külmakraadid tekkima. Kirjutasin fassadimehele palvega saata töös kasutatvate materjalide loetelu. Selle ka sain. Järgmine hommik lähen tööliste juurde ja palun näidata, millega nad tööd teevad. Mingit külmumise eest kaitsvaid lisandeid nad ei kasutanud. Kirjutan taas nende ülemusele, et juba miinus väljas ja lisandeid ei kasutata. Õhtul lähen kontrolima ja töömehed ütlesid, et lisand oli juba hommikul olemas, ega nad ei pannud tähele. Nüüd nad kasutavad seda. Vaatasin üle ja mis ma näen: põhisegud on Ceresit nagu lubatud, aga külmailma lisand on Penosili oma! Tootjad annavad oma toodetele garantiid vaid siis, kui on nende tooteid kasutatud õigesti, mitte segatud teiste tootjate omadega.

Kirjutan uuesti fassadimehele, et ta ei pea oma esitatud nimekirjast kinni. Mille peale saan vastuse, et kõik on hästi ja miskit ei ole lahti külmunud. Siis ma võtsin põhjalikuma uurimise ette ja lugesin kõik korralikut läbi. Ceresitil on kaks külma ilma lisandit, ühe põhikoostiseks on anorgaaniliste soolade segu, teise koostiseks vedelad polümeerid. Penosili toode aga koosneb orgaaniliste hapete vesilahusest. Kirjutan jälle fassadimehele, et asjade koostised on vägagi erinevad ja me pole keemikud neid segusid lambist asendada. Pole veel vastust saanud.

Täna hommikul helistasin Ceresit tootespetsialistile ja midagi uut ma teada ei saanud, ta kinnitas mu mõttekäiku. Palusin teda, et saadaks need vastused ka meilile.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud