Ühistumuti päevaraamat

15 detsember, 2017

Kirjalik ping-pong

Postitas kategoorias Määratlemata

See päevaraamat on täitsa teraapiline kogemus. Iga kord, kui üle keeb, kirjutan siia välja ja saab kuidagi eluga edasi minna.

Tänane päev läks selle õiendaja proua tähe all. Tähendas see seda, et ping-pongitasime omavahel e-kirju mitu korda. Kas ma peaksin mainima, et see on sama proua, kellega hiljuti käis vaidlus fresh-klappide üle ja suvel ta sõimas korduvalt kommunaalide pärast ja ka sellel teemal oleme temaga juba kohtunud ja seletanud (vt. 28. august, 13. juuli, 3. juuni, 22. mai). See on üks ja sama inimene.

Eilse kõne järel, kus ma selgelt ütlesin välja, et saatku pretensioonid ja küsimused meilile, saatis ta kirja nõudega kokkusaamiseks,et vestelda kommunaalide arvestamise teemal. Mina vastasin, et küsigu kirjalikult ja kirjalik vestlus on vajalik mõlemale poolele möödarääkimise vältimiseks ja tal lihtsam nende kirjadega meie peale kaevata kuhu tahab.

Vastuseks saan: ma palusin kohtumise kuupäeva ja aega minu kommunaalidega seotud küsimuste arutamiseks ja dokumentide esitamiseks vastavalt seadusandlusele. Mina talle vastu: kuna kogu majandamine on digitaalne, siis kohapeal pole midagi näida ja nõuame kirjalikku pöördumist info saamiseks vastavalt seadusandlusele.

Ma ei tea mis seadusi tema silmas peab, aga tõesti saab teavet küsida ka suuliselt. Kuna korra oleme suuliselt talle teavet jaganud ja tulemuseks mitte midagi, siis kaitstes juhatust ja ühistut on mul õigus nõuda kirjalikku pöördumist. Silmaringi laiendamiseks lugesin Avaliku teabe seadust ja mida saan nüüd lisada: §14(3) Teabevaldajal on õigus nõuda kirjaliku teabenõude esitamist, kui teabenõudja ei ole rahul suuliselt antud teabega.

Uus kiri: tahan uuest näidata teile minu arveid ja esitada küsimusi isiklkult kabinetis, kas see siis ei ole seadusega ette nähtud? Minu vastus: vajausel saame arveid küsida raamatupidamisest, ootame konkreetseid küsimusi. Kas on konkreetse arve kohta küsimus või kõigi kohta ühiselt? Meie keeldume teile vastamast suuliselt, kuna soovime garanteerida, et vastuseid ei moonutataks ja oleks üheselt arusaadav. Kuna meie vahel on juba tekkinud konflikt ja olete korduvalt juhatuse suhtes tõstnud häält ja teil on meile palju süüdistusi, siis oleme lausa kohustatud dialoogi fikseerima. Seda võib vaja minna mõlemale poolele.

Päriselt ka, korra juba seletasime rahade liikumist ja eesmärke ja tundus, et sai kõik selgeks. Nüüd on jälle tal palgafond muutunud netopalgaks, eiteakes kasutab üldvett ja üldelektrit ja juhatus ei tee absoluutselt tööd. Noh, tänase päeva on ta mul ilusasti ära sisustanud. Mul on juba tema peale refleks: adrenaliini purse verre nagu ekstreemsportlasel. Peale igat kirja teen kükke ja kätekõverdusi, et see aine verest rutemini kaoks. Mida iganes, vähemalt paneb minusugust trennivihkajat liigutama…

Kui päris süvitsi endasse vaadata, siis sellistes olukordades mul tekib hasart väidelda seaduste teemadel. Tema ise alustas mitteeksisteerivate seaduste pritsimst, mina hakkan päris konkreetseid seadusi vastu lööma. Alustaks näiteks sellega, et ta ei ole kinnistusraamatus omanike nimekirjas ja me ei pea talle aru andma. Tema asi on tõestada, et ta on selle korteri omanik või ühisomanik. Tema paber, et ta on korterisse sissekirjutatud, ei tee temast korteriomanikku. Kuigi ta väidab, et mingi ametnik just nii ütleski. Ma ei usu!

Praegu on vaikus, eks paistab, mis edasi saab.

 

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud