KerttuAed

Kategooriad
Arhiiv
Seened said lõpuks tehtud
Kirjutas kerttu, 12 September, 2012   

Alati tööhoos on ju palju parem kui on mitu asja korraga kaela peal. See ka nüüd, samaaeg kui seentega tegelesin, siis ostsin Elva turu pealt veel tomateid, et letśot teha. Tomatid olid väga ilusad ja hinnaga 1,60.-. Ostsin ka sibulaid 1,20.-

 

 

Tükeldasin tomatid ja hakkisin sibula ning kõik korraga potti. Maitsestasin soola, pipra, suhkru ja äädikaga. Kõik maitse järgi, sest ausalt öeldes ei ole väga retsepti inimene. Pigem ikka tunde järgi. Natuke podisesid ning purki nad saidki.

 

 

Kokku 6 purki.

 

Samal ajal oli ka seente tegu täies hoos.

 

Kõigepealt tegin ära oma aiast korjatud kaseriisikad. Retsept oli sama nagu kuuseriisikatelgi, lisasin vaid purgi kohta ühe tüümiani oksa. Seened maitseainetega podisema

 

 

ja siis purki.

 

 

Männiriisikad hoidsin ühe ööpäeva külmas vees ja vett vahetasin ühe korda. Peale seda kupatasin kaks korda. Marineerimise retsept oli jällegi sama. Kokku sain marineeritud männiriisikaid 7 purki:

 

 

Marineerisin ilusamad ja väiksemad seened. Suuremad ja katkised panin soolaga purki. Üks kiht seeni ja üks kiht soola vaheldumisi. Midagi rasket ei ole ja seisavad ülihästi. Kokku sain 3 purki:

 

 

 Kommenteeri«     »