Töö (töölt lahkumine)

Arvasin, et mu ülemus mäletab, et ma lähen ära. Omast arust väljendasin end piisavalt selgelt. Ütlesin, et lahkumise kuupäev on 13.08.2012 ja kui vaja, siis võin seda pikendada nädala võrra. Aga kuna ta minuga ei rääkinud, siis arvasin, et ta ei soovi pikendada. Et talle väga sobib, et ma lahkun. Ma arvasin ka, et ta lausa ootab mu lahkumist, et juba on uus või uued inimesed tulemas.

Täna tegi ülemus näo, justkui mu lahkumine oleks talle üllatus. See ajas mind väga segadusse. Ta ei taha, et ma läheks. Ta tahaks, et ma töötaks veel neli kuud, et siis alles saab see töö selgeks.

Ise ta tuli neljapäeval kell 7:30 tööle, et kontrollida, kas ma jõuan 8:00-ks. Mulle tundus, et ta lootis, et ma hilinen. Tundus, et ta otsib minu tegevuses vigu.

Täna ütles ta, et talle meeldib, et ma teen tööd ja ei käi ukse peal kõikumas ning koguaeg küsimas. Et ma püüan ise teha ja mõelda alguses ning kui ma ei leia vastust, siis alles lähen tema käest küsima.

Täna oleks pidanud olema palgapäev, kuid sellest ei räägitud midagi. Raamatupidaja polnud ka palka saanud. Ma ei küsinud ka oma palga kohta, sest ma olin segaduses. Ma ei arvestanud, et ta nüüd ütleb, et ei taha, et ma läheks. Omast arust olen ma väga konkreetne temaga oma lahkumisest rääkides.

Olen nädala aega kuulanud, kuidas ta ei taha, et töötaja on nädal aega ja teenib 200 eurot käivet ja tema peab tegema tööd, et töötajale palka maksta, sest töötaja ei teeni oma palka välja.

Täna tuli üks tüdruk, kes on katseajal. Tollele ütles ülemus, et ta saab raha müügipealt ja kui müüb vähem kui miinimumpalk, siis saab ka vähem. Kui ta mulle sama valemit rakendab, siis ma ei saa 300 eurot (1,5 kuu eest) nagu ma lootsin. Siis ma enam ei mõtleks ka, vaid lihtsalt jalutaks minema.

Ma saan ülemusest aru. Ma töötan ju oma sülearvutiga, tulen õigeks ajaks tööle, ei räägi talle vastu. Kui ta ütleb, siis teen ka nii (olgugi, et ma seda õigeks ei pea). Kohvi ei joo, jutustama ega teisi segamas ei käi. Palka ei küsi. (Nüüd juba kahetsen, et sellel teemal ei rääkinud.)

Kuid ma ei saa teha oma otsuseid selle tõttu, mida tema tahab. Mina ei taha seda tööd teha. Mulle see töö ei meeldi. Ma sunnin end sinna minema. Kui ma nii hea töötaja olen, siis miks ta mind kontrollis neljapäeval?

Täna olin ma nii kindel, et see jääb mu viimaseks tööpäevaks. Mul oli täiesti ükskõik kõigest. Ülemus tegi minu kliendile ettemaksuarve, mille tähtaeg oli 12.08.2012. Ütles, et ma helistaks kliendile ja küsiks, kas ta maksab selle täna ära. Ma helistasingi, kuid tegelikult polnud tähtaeg veel käes. Loomulikult klient sai pahaseks. Ma ei tea, kas sellist asja on võimalik küsida ka nii, et see kedagi ei solvaks või pahandaks. Ma igatahes ei leidnud selliseid sõnu, mis klienti ei pahandaks. Raha on hell ja tundlik teema. Seda ka siis, kui klient on võlgu, kuid antud juhul polnud maksetähtaeg veel kättegi jõudnud.

Klienti pahandas ka see, et ma nii tihti helistasin. Ütles, et kõned on muutunud juba iganädalaseks. Ülemus tahab nii. Tegelikult ei või nii öelda, st ülemuse kaela asju ajada. Aga täna ma pugesin selle taha, sest ma tõesti ei pea ka seda õigeks (mida ma tegin), kuid ma tegin, sest teadsin, et lähen ära ja arvasin, et selline müügistiil hakkabki nii-kui-nii seal valitsema.

Ma ei taha seal töötada. Isegi, kui ma jään töötuks ja ei leia mitte kuskilt uut tööd, isegi siis ma ei taha seal töötada. Aga ma ei tea, kuidas ma selle oma ülemusele selgeks teen. Nii teengi. Ütlen, et ma ei taha töötada. See on mu viimane kuupäev ja jään endale kindlaks. Ma ei pea ju midagi põhjendama.

Kuid igaks juhuks püüan homme mingi plaani välja mõelda. Mingi vettpidava legendi, et ta ei saaks mind ümber veenda või mu väited ümber lükata. Täna ma polnud selleks vestluseks valmis.

Rubriigid: Projekt: Töö otsimine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>