Kogutud mõtted ja tähelepanekud

Olen selles postituses hästi kehva, laisk viitaja. Aga mõtlesin, et teen oma arvutis veidike suurpuhastust ja esitan mõned mõtted. Siis saan selle kausta või faili oma arvutist ära kustutada.

Järgnevalt siis mõned tähelepanekud. Mõni on viitamata, aga need on tiirelnud kusagil Facebook-s… Parema jälgitavuse huvides koondasin need mõtted mingite märksõnade alla.

Armastus:

„Kui sa midagi väga tahad, lase sel minna, kui see tuleb tagasi su juurde, on see sinu. Kui ei tule, pole see kunagi sinu olnudki.“ www.facebook.com/ByAxxa

„Kõik naised on inglid, kuid kui neil murtakse tiivad, istuvad nad luua selga.“ http://www.eeva.ee/varia/115340-ilusad-lausedm%C3%B5tteterad?limit=20&start=40  [28.12.2012]

„Anna, kuid ära lase ennast ära kasutada. Armasta, kuid ära lase endale haiget teha.
Usalda, kuid ära ole naiivne. Kuula teisi, kuid ära unusta oma häält.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013] See on just see, mille poole ma püüdlen. See võiks olla minu elu motoks.

Armastus positiivne:

„Vanapaar on terve elu koos elanud ja memmeke heidab taadile ette: “Kuule, vanamees, kuramus, terve elu oleme koos elanud, aga ainult üks kord meie pulmapäeval ütlesid mulle, et armastad mind!” Taadike armsalt vastu: “Oeh, eideke, kui ma oleks ümber mõelnud, küll ma siis oleks Sulle teada andnud.”“  www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013] Mina olen selle taadikese moodi. Ma ka ei ütle just tihti, et ma kedagi armastan. Võib-olla ütlen seda vaid korra, kuid kui ma seda ütlen, siis mõtlen ma seda tõsiselt ja kui ma ümber mõtlen, siis annan teada.

„Armukadedus ei tähenda seda, et Sa ei usalda inimest. Vaid seda, et Sa kardad kaotada, kedagi kes on Sulle kallis ja oluline.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013] Mulle meelis see mõte. Tavaliselt peetakse armukadedust negatiivseks ilminguks, kuid siin on vaadatud armukadeduse positiivset poolt. Põhjus, miks võtta kaaslase armukadedust tõsiselt ja mitte seda eirata ning kasvatada, vaid tegeleda selle vaigistamisega, kahtluste hajutamisega. Koht, kus tegeleda oma kaaslasega ja tema hirmudega.

„Ma olen isekas, kannatamatu ja veidi ebakindel. Ma teen vigu, väljun kontrolli alt ja aeg-ajalt on minuga raske toime tulla. Aga kui Sa mu halbade külgedega hakkama ei saa, siis põrgupäralt, Sa ei vääri ka mu parimaid külgi!“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013] See käib nii minu kohta. Olen täielik friik ja veidrik, kuid samas see teebki mind eriliseks ja teistest nii teistsuguseks. :)

„Kui keegi minult küsiks, kellega ma tahan koos olla, siis ma vastaks: “Inimesega, kes saab aru, et ma ei ole täiuslik. Inimesega, kes mind austab. Inimesega, kes mind ei peta. Kellegagi, kes saab aru, et mina olen mina. Kellegagi, kes tahab mind sellisena nagu ma olen.”“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [04.02.2013] See on väga tabavalt öeldud. Täpselt see, mida ma otsin, kuid mida on nii raske ära tunda (selle saasta seest).

„Sa tulid kaua.  Olid vähe. Kadusid märkamatult. Kuid jätsid jäljed, mida pole võimalik kustutada.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [04.02.2013] Ma sooviks olla see subjekt, kellest siin kirjutatakse. (Olen ikka eneseimetleja.) :D

Armastus negatiivne:

„Alati ei taha inimesed Sulle haiget teha, aga tihti ei saa nad aru, et just seda nad on Sulle juba teinud.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013]

„Inimesed, kelle pärast me kannatame, ei ole seda väärt. Inimesed, kes oleksid meie kannatamist väärt, ei laseks meil kunagi kannatada.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013]

„Kui ma olen andnud Sulle oma südame,  siis see ei tähenda, et Sa oled saanud õiguse seda kontrollida. Või, et Sa oled saanud õiguse seda ära kasutada ja haiget teha.
Ma olen oma südame Sinu kätte andnud sellepärast, et ma usaldan Sind.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013]

„Mitte keegi ei väsi armastamast. Lihtsalt väsitakse ootamisest, tühjadest lubadustest, valede kuulamisest, vabandamistest ja haiget saamisest.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013]

„Veider on see, et inimene, kes on valmis Sinu eest kuuli ette astuma, on lõpuks see, kes hoiab relva Su pea kohal.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013] Seda lugedes meenus mulle mu eksmees. Usun, et ta nii mõtlebki. Samas, ma arvan, et ma mõtleks tema asemel samamoodi. Ma olin valmis tema eest andma oma elu, kuid kui ta mu n-ö reetis (tegi mu katki, tegi mulle väga haiget), siis soovisin ma ta hävitada ja tegin talle väga-väga haiget.

„Mõnikord on vaja kaotada tähtis inimene, selleks et mõista, et just see inimene on see, kellest Sa ei taha mitte kunagi ilma jääda!“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013] Ohhh…, tahaksin olla see tähtis inimene (kellegi jaoks). :)

 

Lohutuseks:

„Võtaks endale koera ja paneks nimeks Hästi. Tuled koju ja seal on alati Hästi :)www.facebook.com/OlemePositiivsed

„Kui õnn pole sinuni veel jõudnud, siis järelikult on ta väga suur ja tuleb väga väikeste sammudega.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed

„Kui te räägite minust selja taga, tähendab, et ma olen teist ees. Kui arutate mu elu tähendab, et tunnete huvi. Kui proovite leida minus vigu tähendab, et olete kadedad!!! SUUREPÄRANE!! jätkake samas vaimus :) :Dwww.facebook.com/OlemePositiivsed

 

Muu:

„Tarkus ei tule alati koos vanusega. Mõni kord tuleb vanus üksinda…“ www.facebook.com/Pilkaja [14.02.2013]

„Kui Sa küsiksid minult, kaua ma kavatsen Su sõber olla, siis jääksin ma Sulle vastuse võlgu. Sest ma tõepoolest ei tea, kumb on pikem, kas ALATI või IGAVIK.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013] Sellist sõpra tahaks ka endale.

„Mul on enda vigade õigustamiseks kuradima hea vabandus: “Sorry, ma ju elan esimest korda!”“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013]

„USALDUS on nagu paberileht – kui Sa oled teda korra juba kortsutanud, siis ürita ükskõik kui palju, aga samasuguseks seda tagasi enam ei saa.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013]

„Pead olema tugev, et lahti lasta ja piisavalt kannatlik, et oodata ära see, mida Sa tegelikult väärt oled.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [12.02.2013]

„Mul on elus olnud hirmsaid asju. Mõni neist juhtus isegi päriselt…“ (Mark Twain) See on nii lahe mõte. Seda lugedes meenub mulle mu tohutult hea fantaasia ja see kuidas ma suudan asjad enda jaoks miljon korda hullemaks mõelda.

„Juba 500 aastat e.m.a kirjutas anonüümne Hiina luuletaja: „Kui sa mõtled aasta ette, siis külva seeme. Kui sa mõtled kümme aastat ette, siis istuta puu. Kui sa mõtled sada aastat ette, siis hari inimesi. Külvates seemne, saad saaki ükskord. Istutades puu, saad sa kümnekordset saaki. Harides inimesi, saad sa sajakordset saaki.““ (Alver & Reinberg, 2002: 229) Hiinlased on suured mõtlejad ja neil on väga pikaajalised traditsioonid. Neilt tuleb väga palju, väga huvitavaid mõtteid ja tähelepanekuid. Selle luuletusega öeldakse, kui oluline on haridus. Ma olen sama meelt.

Spordimehe hing: „Enne ei ole mäng läbi, kui lõpuvile on kõlanud.“ http://www.postimees.ee/1108706/suru-ja-nihverda-siis-saad-loogile [19.01.2013] See lause mulle meeldis. Kui mul on väga kehvad ajad ja tunnen, et olen totaalselt ummikus, siis mõtlen sellele. Samas ka, kui ma jooksen või teen midagi rasket ja olen füüsiliselt väsinud, siis saan ka sellest lausest või mõttest abi.

„Tihti inimesed loobuvad ja ütlevad: “Ma ei saa, ma ei oska, ma ei suuda.” – Kuigi ise pole üritanudki. Unustage need sõnad ning hakake võitlema. Ja pidage meeles, et: Võitjad ei loobu ning loobujad ei võida kunagi.“ www.facebook.com/OlemePositiivsed [04.02.2013] Kohati tundub, et see mõte läheb vastuollu minu meelespeaga, et „alla andmine ei tähenda alati, et oled nõrk. Vahel tähendab see seda, et sa oled piisavalt tugev ja tark, et asjadel lasta minna.“ http://blogi.ee/minny/2013/01/01/minny-meelespea/ Aga siin kohal on oluline vist usk. Kui mul kaob usk oma võidu suhtes, st kui ma enam ei usu, et ma võidan, siis suure tõenäosusega ma ka ei võida (see on juba loobumine). Kui ma ei suuda oma usku taastada, siis on vast õigem kogu projektist loobuda, sest ilma usuta sellesse, ei tuleks sellest projektist nagunii midagi välja. Teinekord on mõned asjad end totaalselt juba ammendanud või oma väärtuse kaotanud.

Kuulsin kuskil sellist mõtet, et on kahesuguseid asju/olukordi, ühed on sellised, mida me saame muuta/mõjutada ja teised on sellised, mida me ei saa muuta/mõjutada. Ja annaks Jumal meile piisavalt tarkust neil asjadel/olukordadel vahet teha.

Mõte siis sellest, et tuleks leppida asjadega/olukordadega, mida ise muuta või mõjutada ei saa. Nendega tegelemine oleks ressursi raiskamine, sest need on paratamatud. (See on see n-ö loobumise koht.)

Kuid tuleks tegeleda asjadega ja olukordadega, mida me saame muuta või mõjutada. Kui eelmise korral loobume (kui teeme seda võimalikult eos, varakult), siis jääb meil rohkem aega ja muid ressursse, et tegeleda nende teistega (asjadega, olukordadega). (See on see võitlemise koht.)

 

Alver, J. & Reinberg, L., 2002. Juhtimisarvestus. Tartu: Deebet OÜ

Rubriigid: Määratlemata, Midagi mõtisklemiseks. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>