Ülemusel on halb tuju

Eile pidin ma ka ühel riiulil asju ümber tõstma. Ma võtsin seisukoha, et ma ei põe vaid teen kõike täpselt nii nagu ma oskan ja suudan. Andsin endast parima.

Kuid kuna ma olen hästi põhjalik, siis ikka võttis see aega. Mõtlesin, et kuna me oleme tööl üks meeskond, siis kohendan natuke teiste tehtud tööd. Mitte ei tee üksnes oma kitsast valdkonda.

Kuid selle tulemuseks tehti mulle märkus, et ma olen liiga aeglane. Peale selle panin ma ka tooted valesti riiulile. Kusjuures, kasutatakse fraasi, “mõtle loominguliselt”. Ma ei tea, mida Teie selle all mõtlete või mis Teil sellega seondub, kuid meil tähendab see seda, et tuleb mõelda nagu juhataja.

Nimelt on meil kontseptsioon… tuleb vaadata hindu, värve, omavahel sobivaid tooteid jne… Kuid kui riiul jääb tühjaks, siis kaotab see kontseptsioon üldse mõtte. Siis võib dubleerida tooteid ja hinna järjestus pole ka tähtis enam. Kuid probleem on selles, et kontseptsioonist võib üle astuda vaid juhataja. Kui teha seda ise, siis tehakse märkus, et see kontseptsioon pole ju nii keeruline meelde jätta. Kuid lõpuks rikutakse ikkagi seda kontseptsiooni (st juhataja ettepanekul), sest vastasel juhul ei mahu tooted riiulile ära.

Siis sain veel märkuse, et kontorisse suundusin, sest sinna suundus veel inimesi. Kuigi ma olin esimene, kes sinna läks ja mul oli vaja hindu teha, sest koosolekul saime ka märkuse, et riiulil ei või olla tooted ilma hinnata. Kohe tuleb hinnad teha… Siis palusin hinnad teha teisel töötajal ja ise suundusin müügisaali tagasi.

Olingi terve päev müügisaalis. Oma lõuna tegin ka 10 minutit lühema ja õhtust pausi ma taas ei võtnud. Õhtuks olin väga väsinud ja jalad ka valutasid… Ei tea, kas olen juba liiga paks, et mu karkass ei pea enam vastu. (See kaalu-värk on ka täitsa käest ära.)…

Igatahes… Tööl olen ma kuulnud ainult seda, et ma teen valesti, aeglaselt ja tunnen, et mulle tehakse vihjeid, et ma ei viitsi tööd teha, et jooksen niisama ringi…

Olen kuulnud ka positiivset tagasisidet. Teised töötajad kiidavad mind. Üks mu lemmik kolleeg. Ta on nii armas ja tema hääl on nii meeldiv. Ta on mulle suureks eeskujuks. Tema ütleb, et ma olen nii tubli. Kuid samas on seda raske tõena võtta, sest suured ülemused, kes kõike pidavat nägema, ütlevad, et olen aeglane ja ei suuda mõelda loominguliselt.

Kui enne langes mu motivatsioon, siis nüüd on see totaalselt null.

Nüüd pandi meile päeva-ülesandeks müük-müük-müük. Aga kui inimeste meeleolu ja püüdlused maatasa tambitakse, siis ei tule mitte mingisugust müüki.

Eile said kõik märkuseid. Sest käisid meie ülemuse kontrollid ja kauplus ei olnud suurtele ülemustele sobilik. Kontseptsioon oli vale ja muud asjad ka.

Eile, teiste töötajatega vesteldes, sain ma teada, et nii see ongi. Et kui meie ülemusel on halb tuju, siis saavad kõik vastu päid ja jalgu. See tegi mu enesetunde natuke paremaks. (Vahepeal tikkus mul juba pisar silmi, et ma nii kõvasti pingutan ja tulemuseks on üksnes see, et ma olen liiga aeglane ega suuda mõelda loominguliselt. Olen end alati loominguliseks inimeseks pidanud, kuid …).

Enesetunne paranes selles mõttes, et need märkused polnud minu pihta või minu tegevusest ajendatud, vaid pigem ülemuse halvast tujust. Seega võib minust veel asja saada. Eile tekkis kohati selline tunne, et õhtul või homme saan vallandamise teate või kästakse üldse minema minna.

Kuid täna on jälle tööpäev. Püüan taas teha kõike nii nagu ma oskan. Annan endast parima.

Samas hetkeline meeleolu on selline, et ma ei taha enam seal töötada. Ma läheksin sealt kohe minema (kuid mitte Selveri ega Rimi kassasse, vaatasin seda tööd… väga raske on ka seal…), kuid ainus, mis mind sellel töökohal kinni hoiab on see, et ma lubasin endale, et ma ei jookse enam esimeste raskuste tekkides minema. Olen kauem, et näha kuhupoole see asi liigub ja et saada objektiivsem ülevaade. (Hetkel olen väga subjektiivne ja negatiivselt häälestatud.)

Teine põhjus on muidugi ka sissetulek ja töökoht. Praegu on väga raske tööd leida. Eriti minusugusel äbarikul. (Aeglane ja loominguvaene… jne). :D (Kibe naer.)

Rubriigid: Projekt: Töö otsimine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>