Üks mõtteke

Sattusin ühele huvitavale artiklile. Õigemini noppisin sealt välja ühe mõtte, mis paneb edasi mõtlema. See oli järgmine: “Rikkad panevad finantsressursid enda kasuks teenima, aga vaesed rügavad raha nimel.” (Kirikal, 21.10.2013)

Selle lause esimene pool on nii Robert Kiyosaki idee moodi. Sellel ma ei peatuks. Kuid see teine pool. See pani mind edasi mõtlema. Väga paljud inimesed kummardavad raha. Nad räägivad koguaeg rahast, nad ütlevad, et asjad jäävad tegemata, sest raha pole. Nende elu on jäänud just nagu seisama raha puudumise tõttu. Kui neil küsida, et mida nad sooviksid, nt kuldkalalt, siis nad vastavad, et raha. Küsida, et mis on nende elu eesmärk või mida nad sooviksid saada, siis vastus on raha. Minu arust on nad vaesed inimesed. Nemad ongi need, kes rügavad raha nimel.

Ma ei tea, võib-olla on mul läinud elus väga hästi. Võib-olla ei oska ma nende olukorda ette kujutada. Kardan väga samasuguseks muutuda. Need inimesed ei näe enda ümber, nad ei näe, mis neil on. Näevad, vaid seda, mida neil pole. Ja seda, mis neil on, seda näevad nad alles siis, kui neil seda enam pole. Ja siis on nad veel rohkem masenduses ja vihased, sest lasksid käest selle, mis neil oli.

Mul on raha vähe. Vahel see väike number mu arveldusarvel hirmutab mind. Eriti enne maksude tasumist. Aga ikkagi ma ei unista rahast. Ma soovin teadmisi omandada, häid tulemusi õppimises ja töö-alal saavutada. Soovin meelepärast ja tasuvat tööd, aga minu eesmärkide tipus ei pesitse raha. Soovin sooja ja turvalist kodu, armastavat ja tasakaalukat elukaaslast, kuid ikkagi pole mu soovide tipus raha.

Arvan, et vased inimesed on need, kes rügavad raha nimel. Nad on nii rahas kinni, et nad ei lase sellel minna. Aga “raha teeb raha”, Kiyosaki ütleb, et raha tuleb panna teenima ja nimetab intresse raha n-ö palgaks… Kui raha oleks laps. Pere ainuke võsuke. Kui pere ei lase last kodust välja, tööle, välismaale. Hoiaks seda last oma turvalises kodus, oma tiiva all. Siis see laps ei too tulu, ta on üksnes üks kulu objekt ja kui vanemad jäävad vanaks ja ei suuda ise tulu teenida, siis see kodus olnud laps ei tooda ka tulu. Tal pole kogemusi, tal pole sääste, mitte midagi.

Rahaga on samamoodi. Kui tahad, et seda oleks, siis lase sellel minna. Kuid ega sa last ka ju ei lase Las Vegase mängupõrgutesse, lihtsalt raha kulutama. Ikka soovid, et tal läheks hästi, et ta saaks tasuva töökoha jne. Sama on rahagagi… Lase tal minna, aga mitte lihtsalt kuludesse, vaid otsi talle/sellele tasuv töökoht. Lase rahal raha teenida.

Kirikal, A. 2013. Rikkad panevad finantsressursid enda kasuks teenima, aga vaesed rügavad raha nimel.” [Onlinehttp://noortehaal.delfi.ee/news/elu/rikkad-panevad-finantsressursid-enda-kasuks-teenima-aga-vaesed-rugavad-raha-nimel.d?id=66905595 [21.10.2013]

Rubriigid: Midagi mõtisklemiseks. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>