Tahaks ka vanaks saada

Lugesin artiklit Naine24.ee lehelt, “Kaheksa märki, et oled vanaks jäämas”.

Number üks pole just minu teema, alkoholi ma ei tarbi üldse ja mul pole plaanis ka seda tarbida.

Pidev väsimus mul esineb, kuid seda on mul koguaeg esinenenud ja kunagi olin ma ju noor ka. Seega ei ole sellest midagi hullu.

Noo, kolmas punkt. See on huvitav, aga selline asi võiks kaasneda koos kindla ja usaldusväärse partneriga.

Kuid ahvatlevad punktid. Põhjused, miks ma tahan ka vanaks saada:

Neljas punkt. “Oled lõpuks õppinud “Ei” ütlema.” (Naine24, 11.01.2014) Ma ei ole veel, seega kahjuks ma pole vana. :D

Viies. “Oled oma välimusega rahul ja sind ei huvita, mida teised sellest arvavad.” (Naine24, 11.01.2014) Oleks ma vaid vana… ma tahaks ka nii rahul olla…

Kuues. “Oled muutunud otsekoheseks, ütled asju välja ilma neid ilustamata.” (Naine24, 11.01.2014) Seda ma vahel oskan, aga pärast on endan nii paha tunne. Tahaks jõuda selleni, et pärast ei oleks pahat tunnet ka.

Ja seitsmes ja kaheksas on sellised… Kohvi najal tiksumine. Ma ei joo seda. Vahel kui tassi teen, siis tekib selline värin sisse. Ei tea… Praegu mõtlen küll, et kohvi ma ka tarbima ei kavatse hakata.

Ja see igal ajal magama jäämine… Seda ei tahaks… Kuid hetkel on asi sellest ikka väga kaugel. Nimelt ma ei jää üldse magama.

Naine24, 2014. Kaheksa märki, et oled vanaks jäämas. [Online]  http://www.naine24.ee/2657488/kaheksa-marki-et-oled-vanaks-jaamas [11.01.2014]

….

Naine24-s oli üks artikkel, et miks tähistada lahkuminekut. Ja seal oli üks selline punkt, milleni ma olen ka jõudnud.

Nimelt… Vahel mulle meenuvad need emotsioonid, mis kaasnesid lahkuminekuga. See oli ammu. Mina olen väga veendunud, et pikaajaline elukaaslane pettis mind, aga tema pole selles nii veendunud. :D Eks see tulene erinevast vaatenurgast ja tõlgendusest. Aga ikkagi…

Asjadel tuleks lasta minna. Kuid nii palju küsimusi on, millele pole vastust, aga mul on nii raske leppida sellega… Leppida lõpetamata asjadega, vastuseta küsimustega. Samas ma tean, et kui ma küsiks, siis ma ei saaks üldse vastust või on võimalus saada vale vastus (vastuseks mõni vale), seega pole nagu mõtet küsida ka.

Aga see jama ikka keerleb mu peas. Vahel ma arvan, et olen sellest üle saanud. Kuid siis.. nt eile õhtul suutsin ma end ikka korralikult vihale ajada. Ma suutsin end mõelda tagasi sellesse hetke, mil ma tabasin enda armastatud mehe teise naisega ringi sõitmast, samal ajal kui ta väitis, et on tööl. Ja ta oli seal selle naisega, kes ei pidavat mitte kunagi tema autosse istuma. Ja nad olid selle maja ees, kus mu mehe auto oli mitmeid kordi seisnud… Ja siis hakkab fantaasia tööle… Mida nad kõike tegid ja mida mina rumal kodus kõike uskunud… Ma suudan genereerida kaks pilti, enda kodus ootamas ja unistamas, et saaks oma kodu ja lapsed ja kõrghariduse, et kaaslane võiks mu üle uhkust tunda. Ja siis seda kaaslast “lõbutsemas” selle teise naisega… Naiste aju on võimas (eriti minu oma), aga töötab totaalselt vales suunas. :D

Jah… Aga mul on kõigele sellele üks rohi ka. Nimelt, kui ma tunnen, et ma tahaks endale kaaslast (kui need koledad asjad juhuslukult on meelest läinud, läinud sügavale mälusoppi, et hiljem taas välja tulla). Igatahes, kui vahel tahaks endale kaaslast ja unistan ühest kaaslasest ja suhtest ning kadestan neid, kellel on suhe, siis mõtlen ma, et mitte suhtes olemisel on hästi suur pluss. Nimelt, ma ei pea muretsema, kus mees on, kellega ta on. Ma ei pea tundma seda armukadedust, ei ole seda ootamist, lootmist, pimesi usaldamist. Ma saan täiesti rahulikult minna magama, ilma, et ma peaks mõtlema, kus ta on ja kuna ta tuleb. Ma võin terve päev õppida… Ma ei pea taluma kellegi tujusid ja tõstma kellegi ego.

Aastavahetusel linnas olles nägin palju tülitsevaid paare. See oli nii tuttav. Kusjuures tüüpiline pilt oli see, et mees oli purjus, naine oli vihane jooksis minema, mees jooksis järgi ja kui sai naise kätte, siis hakkas teda sõimama jne…

Ma olin täpselt samasugune nagu need naised. See pilt oli nii tuttav, kuid ma ei suutnud meenutada, miks ma vihane olin… Suure mõttepingutuse peale jõudsin järeldusele, et mul oli hirm, et mees on purjus ja ta leiab teise naise, talle hakkavad meeldima teised naised või keegi ronib talle külje alla ja võtab ta minult ära. Rumal, eks ole. Ja vahel ma kartsin, et ta hakkab kaklema ja teeb rumaluse ja läheb vangi. Vahel ma tundsin, et ta ei märka mind üldse kui ta täis oli (aga ma saan aru temast, ma võisin päris kurja näoga olla siis; kui endal peotuju on, siis ei tahaks sellist vihast nägu näha küll, tuju langeb ju).

Ma tundsin nagu vastutust tema tegude, sõnade jne… eest. Tema jõi end lapseks ja minus tekkis see emainstinkt, lapsukest tuleb ju kaitsta. :D

Aga kui ma H-ga väljas käisin, see üks pidu ja aastavahetus, siis seda ei tekkinud. Ta oli natuke svipsis, aga tema oli tema ja see, mis ta ütles või tegi ei puutunud minusse. Muidugi ma poleks jätnud teda kuhugi lamama (kui asi oleks nii hull olnud), aga mind üldse ei häirinud see, mis ta tegi.

Koju jõudes tahtis ta kodu ukse avada. Aga ei saanud võtit lukuauku, ka ei saanud ta makipaneeli ette. Tahtsin aidata, aga ta ei lubanud. Oma mehega oleksin ma näägutanud, et vaata kui täis sa oled või midagi. Aga temaga ma tegin nalja, et “mees pole kunagi purjus ja mees vajab aega ja siis tuleb talle see aeg anda”. Lasin tal rahulikult mees olla ja ukse avada. Olin valmis trepile istuma ja ootama, kuni ta hakkama saab, alla annab või abi küsib.

Jah. Suhe on tore nähtus, vahel annab kindlust ja tuge (kuid seda saaks ka sõbralt ju, kusjuures ilma nende negatiivsete asjadeta, mis suhtega kaasnevad…). Noh jah, kallistused ja hoolivus… Aga suhtega kaasnevad kohustused. Minu jaoks suhe=kohustused, et on samad asjad. Aga kohustusi on mul niigi palju, ei taha neid juurde. Muidugi, ise olen need endale tekitanud ja ise nii arvan, võiksin ju neid asju ka teisiti nimetada, aga jah.. Praegu on nii..

Sain jälle ühe pika postituse valmis… Ikkagi mina ju … :D Kes lõppu jõudis… Siis suur tänu kannatlikkuse ja pühendumuse eest. Ja selle aja eest, mis te minu jaoks investeerisite.

 

Rubriigid: Määratlemata, Midagi positiivset. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>