Ma olen natuke tubli olnud

Mul on juba selline kiiks, et kui ma leian mingile probleemine võimaliku lahenduse ja see lahendus tundub täitsa ok, siis muutub see kinnisideeks ning pole oluline, kui raske selle teostamine on või kui palju ma selleks pean pingutama, ma lihtsalt teen selle ära.

Natuke tausta juttu kah. Mu kass oli mingi aeg haige. Tal olid põies kivid. Arvatavasti sellest, et Tartus on vesi hästi katlakivirohke. Seal tuli kannu katlakivist puhastada vähemalt kord kuus, kuid siin Tallinnas pole seda poole aasta jooksul keegi teinud, samas katlakivi on jätkuvalt väga vähe. St pole vajadust seda teha. Seepärast ma usungi, et Tartu joogiveest need kivid tekkisidki. Lisaks sellele tekkis kivi ka kassi jooginõusse ja tema liivakasti põhja. Ma ei imestanud, kuuldes kassi põiekividest.

Siis läksin veterinaari juurde ja tema soovitas spetsiaalset kuivtoitu, mida kassile anda. Jube kallis kuivtoit oli ja seda oli veel 1,5 kg. Aga kuna kass on mulle armas ja tol hetkel oli mul vajalik summa olemas, siis ostsin. Selgus, et minu kassile see kuivtoit ei maitse. Lisaks sellele ta ei talu toiduvahetust. Seega, andsin ma kassile peotäie kuivtoitu ja pärast seda seisis see pakk mu kapis (peaaegu täis pakk).

H teeb pidevalt märkusi, et mul on nii palju asju (peamiselt jalanõusid (botased) ja riideid). Ma tean ise ka, et asju on palju, aga ma ei raatsi midagi ära visata. Nüüd oli siis veel üks asi juures. Siis ma mõtlesingi, mida ma selle kuivtoiduga teen. Kindel on see, et oma kassile ma seda enam ei anna. Samas ära visata ei raatsinud, esmalt seepärast, et toit oli kallis ja teisalt, meil on ju koduta kasse, kes väga hea meelega seda sööks.

Teadsin, et loomadevarjupaik ei võta lahtiseid toidupakke vastu. Vähemalt Tartu oma. Ma eeldasin, et Tallinnas on sama teema, seega ei hakanud ma isegi uurima seda. Kuid meenus, et on ka MTÜ-sid, mis tegelevad kassidega. Hakkasin otsima ja leidsingi ühe. Võtsin kätte ja kirjutasin neile, et kas nad oleksid huvitatud kuivtoidust. Nad olid väga huvitatud ja ütlesid, et see pole oluline, et pakend lahti on.

Päris mitu kirja sai eelnavalt vahetatud, et kokkuleppida aeg. Siis läksin natuke vara kohale ja pidin aega parajaks tegema (kassi kuivtoit kaenlas). Istusin Tallinna Bussijaamas, kuulsin nii palju vene keelt. Aga seal oli huvitav.

Kuid, pärast jamamist ja kuukaardi ostmist, ma sain oma toidu üle anda. Kutsuti sisse kasse vaatama. Ma väga ei käinud seal ringi, seal oli kõik nii puhas ja ma ei võtnud oma jalanõusid jalast ära. Töötaja ütles, et võin jalanõudega sisse astuda, et ta pärast koristab ära.

Kassidel oli tõesti kõik väga ilus ja mugav. Isegi kamin oli nurgas ja ronimispuid oli palju. Kaks kassi tegid minuga ka tutvust. Üks tuli kohe sülle ja siis näris mu kätt. Teine tuli pärast ja viskas mu ette pikali. Silitasin teda ja kui ta kõhu ülespoole viskas (kasside puhul on see usalduse märk), siis silitasin teda kõhu alt ja tema hammustas. Mu nahk on nii õhuke, et veri oli kohe väljas ja mu valge jope oli verine (natuke). Aga kassid olid hästi toredad ja sõbralikud, armsad ning väga hooldatud karvaga.

Eks see töötaja lootis, et ma võtan ühe kassi endale ka, aga enam ma ei võta. Püüan kuidagi selle kohustusega hakkama saada. Praegu võtab ta (see kohustus) akna peal päikest.

27012014956 27012014955

Aga sealt MTÜ-st võib kassi julgelt võtta. Hästi hoitud ja toredad kassid on.

Teine asi, mis on juba mitmeid aastaid mu peas olnud, kuid mida ma olen alati edasi lükanud on mu silmad. Otsin võimalusi, kuidas saada laseroperatsiooni. Äkki saab kuidagi Haigekassa kaudu. Mul ongi silmaarsti juurde juba aeg pandud veebruari lõpus. Siis lasen uued prillid välja kirjutada ja püüan need hankida, kaua ma käin nagu pime mööda tänavaid. :D Ja seal siis küsin ka laseroperatsiooni rahastamise võimaluste kohta.

Täna olin ma veel tubli, viisin prügi välja ja ostsin kassile liiva. Tegelt peaks ühe paki liiva veel ostma, aga võib-olla lasen H-l tuua. Seda liiva ma Maximast ei saa ja Prismast ka ei saa. Teised kauplused jäävad juba kaugemale. Trennimõttes hea, aga kooli asjade kõrvalt alati pole seda aega, et jalutada, kuid ma jätkuvalt üritan ilma kuukaardita hakkama saada. Nüüd ma ostsin, kuid edaspidi.

H ütles, et kui ma tööle lähen, siis ma pean kindlasti endale auto liisima, sellise väikse naisteka. Ma ütlesin talle, et kui ma tööle lähen ja raha saan, siis ostan omale jalgratta. Ta hakkas naerma. Aga tegelt ka. Tallinnas pole mul selle autoga midagi teha. See on mulle siin rohkem nagu koormaks. Jalgrattaga pääsen ma ilusti igale poole ligi ja parkimine vist on tasuta… Talvel on natuke paha, eks see ühistransport aja ka asja ära.

Ja nüüd taas enda kiitmise juurde tagasi. Lõpuks sain need mustikad ära ostetud. Need olid mul juba ammu mõttes, kuid ikka jäid ostmata. Ning TTÜ raamatukogust tõin kaks raamatut, mis on soovituslikud selles aines, kus tuleb see referaat kirjutada, oletan, et inglise keeles. Selle aine läbitegemine tundub nii võimatuna, et ma isegi ei mõtle sellele, miks end ärritada.

Ma pelgan magistritööd ka, kuid see aine tundub mulle kordades võimatum kui magistritöö. Aga alla ma ei anna. Lähen ja vaatan ning proovin. Äkki läheb õnneks. Ja kui ei lähe, siis proovin uuesti ja uuesti… :D

Et keegi arvama ei hakkaks, et ma olen eneseupitaja, siis räägin ma ka asjadest, kus ma täna üldse tubli polnud. Nimelt vaid pool päeva on läbi, aga ma olen juba tarbinud 2244 kcal-t. Tugevalt üle oma normi (1500 kcal). Õhtul peaks veel midagi sööma, seega… Njah… Ma väga loodan, et mu homne kaalunumber mu südant ei seiskaks. :D

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Ma olen natuke tubli olnud

  1. Minny kirjutab:

    Siin kirjutan, et üks aine tundub raskem kui magistritöö. Nüüdseks on see aine läbi. Kusjuures sain hindeks viie. Aga magistritöö on raske. Ma pole veel alustanudki, kuid juba kardan, et ei saa seda valmis, ei saa hakkama ja kõik need teised mured ja hirmud.. :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>