Ahh, niisama…

Täna sai täis kirjutatud juba seitsmes vihik minu elust. Kui ma õigesti mäletan, siis olen seda vist kirjutanud juba kümme aastat või see kümme aastat saab täis suvel. Päris palju. Kui ma seda osade kaupa hakkaks avaldama, siis oleks materjali ikka päris tükiks ajaks. :D

Aga ma veel ei julge. Mõned mineviku haavad pole kinni kasvanud ja mõnede mineviku otsustega pole ma suutnud leppida. Ja olen kirjutanud sinna kõik oma tunded ka halvad tunded ja viha ning see teeks lähedastele haiget. Seega… Võib-olla avaldavad raamatu mu elust, minu lapsed. See jääb nagu minu päranduseks neile. Siis pole mind ja pole ka neid inimesi, keda minu elu on puudutanud või kelle ellu olen mina kuulunud.

Siis eilse kohta… Nägin Säästumarketi reklaamlehes odavat kohvi (3in1 ja kümme tükki 1 EUR). Mul oli seda nii vaja. Aga ma ei tea, kus siin Mustamäel see Säästumarket on. Kusagil Prisma juures pidavat olema.

Esmalt läksin ja püüdsin ise seda leida. Ei leidnud. Siis küsisin H käest. H seletas ja ma asusin otsima. Ajasin sassi parema ja vasaku, sest olin nii palju juba keerutanud, et ei saanud ise ka aru, kus olen. Hea on see, et ma sain teada, kus on A.H.Tammsaare tee tänav. Enne ma teadsin seda umbes, aga nüüd juba tean peaaegu kindlalt. Põhiline ongi esmalt panna paika peamised magistraalid, need on sellised kontrollimise punktid või kohad, kus ma oskan oma asukohta määrata.

Igatahes. Seda Säästumarketit ma ei leidnud. Ma ei tea, miks ma ei vaadanud enne arvutist järgi. Kuna ma ei osanud H-le oma selget asukohta öelda ja suutsin ta täitsa sassi ajada oma asukohakirjeldusega, siis andis H mulle valed juhised. Tuli välja, et kui ma läksin teist korda valesti, olin ajanud parema ja vasaku poole sassi, siis tegelikult olin ma läinud õiges suunas. Aga nagu mulle kohane, natuke enne õiget kohta, sihtkohta ma teen kannapöörde ja lähen totaalselt vales suunas.

Olin vihane, et ma seda ei leindud. Tundsin end nii rumala. H helistas, ma ei vastanud, sest mul oli piinlik öelda, et ma ei leia seda Säästumarketit. Jõudsin kodu juurde bussipeatusse. Hüppasin bussipeale, et linna sõita, sest mäletasin, et seal kusagil oli ka Säästumarket. Kuid ei mäletanud täpselt. Kusagil bussijaama juures ja vist number 15 sõitis sellest mööda (tegilt vist 54)… Mälu on mul ikka lühike. Nagu oleksin uuesti esimest korda Tallinnas. :D

Aga teepeal järsku meenus, et on ka XL Säästumarket.  See ju eriti hea variant, seal ju suurem valik ja lähemal. Ma ei teagi, mis peatuses ma maha hüppasin. Äkki oli Sääse peatus?! Igatahes, läksin maha, kõndisin tagasi (selles suunas, kust buss tuli), kõndisin ka tiigist mööda, sellest, milles on see kivist naine. Ja siis jõudsin A.H Tammsaare tee nänavale tagasi ja kõndisin mööda seda. Korraks hakkasin kahtlema, kas ma ikka õiges suunas lähen, kuid jätkasin oma teekonda. Leidsin selle XL Säästumarketi ülesse.

Sain oma kohvi (sellise suure seikluse peale oleksin võinud kaks pakki võtta, mine tea, kuna ma uuesti sinna jõuan :D ). Ostsin ka muid asju, kaks suurt ja rasket kotti. Seal on hästi huvitav see, et kaupade hindu tuleb otsida. Vahel on hind ühel pool riiulit, kuid kaup teisel pool. Lisaks tuleb vaada kaupa, puu- ja juurviljade osas just eriti. Aga noh, kui tahad odavalt saada, siis tulebki pingutada ja teha natuke järeleandmisi.

Sain oma asjad ostetud. Ja hakkasin astuma kodupoole. Ostin endale teepeale seesamiseemneid meega 100g, arvasin, et palju seal ikka kaloreid on. Kodus vaatasin, et ainuüksi seesamiseemnetes on 592 kcal. Seega olin ma oma päevase kalorinormi ületanud, kusjuures lõunasöök jäi vahele…

Ma arvasin, et XL Säästumarketist saab välja, vaid ühelt poolt. (Kodus H ütles, et teiselt poolt saab ka.) Ma läksin seal bensiinijaama poolt. Siis mäletasin ähmaselt, et sealt Rahumäe tee tänavat pidi saab ka koju. Hakkasin astuma. Aga olin sealt vaid autoga sõitnud ja ei osanud tee pikkust ette kujutada. Lisaks sellele ei olnud sealt võtta ühtegi sobivas suunas liikuvat bussi. Noh, vähemalt ma ei olnud kindel, kas ma nendega kodule lähemale saan.

Seega ma jalutasin. Mul pole õrna aimugi kui kaua ma jalutasin. Igatahes, need kotid olid meeletult rasked, mul oli väga palav ja ma väsisin väga ära. Nägin ka Nõmme silti ja mõtlesin, et äkki ma peaksin sinna minema, kuid ei julgenud (õigesti tegin). Uskumatu, aga ma läksin õiges suunas. Väljas oli pime ja ma mõtlesin, et kui ma oleksin veel oma kottidega sinna Nõmmele ekslema läinud… Jube.. :D

Igatahes… Lõpuks ma jõudsin koju. H rääkis, kuidas saab kiiremini ja otsemat teedpidi XL Säästumarketisse. Noh, vähemalt nüüd ma siis teoorias tean. Praektikas selgub see kunagi hiljem.

Kuid, selle suure pingutuse tulemusel. Kaal langes vaid 100g. Milline ülekohus. Olen oma keha ori. Tassi sööki, sööda, treeni ja tulemus on praktiliselt null. :D Kuid, see pole veel kõik. Tegin enda seljale ikka meeletult liiga. Täna valutab selg, vasak õlg ja kael. No ikka meeletult valutab. Ma siin vahelduva eduga püüan venitada.

Mul kadus igasugune tahtmine poes käia. Söön oma sööki ja kui see otsa saab, siis hakkan vett jooma. Nii õudne. Kõige pealt kulub raha, mul läks midagi üle 16 euro. Siis tassi neid asju koju. Mul on selline väike katse. Tahaksin saada oma kuu söögi kulutused 30 EUR peale. Eelmine kuu oli 60 eur. Aga pärast seda poeskäiku ma kahtlen, kas ma saan nii vähesega hakkama. Sest hinnanguliselt peaks jätkuma manti nädalaks või pooleteiseks nädalaks.

Eks ma siis valutan oma selga edasi ja mõtlen, et kui kehva orienteeruja ma ikka olen. :D

Ahjaa… Et asi ikka tasakaalus oleks, siis täna lugesin ma ka Forbes‘t. Nüüd kirjutasin ma selle õigesti (eilsest postituses parandasin ka selle vea). Täna sain ma juba natuke rohkem aru ja kasutasin ka Google tõlget. Lugesin, artiklit selle kohta, miks talendid ettevõttest kaovad või midagi sellist. Üsna huvitav oli.

Mul oli plaanis ka püüda eesti keelset teksti inglise keelde tõltida, kuid see jääb vist ära. Ei jõua, ei viitsi, ei taha. :D Pole vaja end ribadeks tõmmata. Tasakesi, üks samm korraga. Küll ma kunagi ka sihile jõuan. :D

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 kommentaari postitusele Ahh, niisama…

  1. Roland kirjutab:

    Minu teada, kui TTÜ majandusteaduskonna juurest lähed sõpakasse, siis tuleb ühe kortermaja küljes olev maxima silt silmi ette (kusagil seal enne postkontorit vist). Vahepeale jääb konsum, kui ületad ristmiku. Maxima sildi juures lähed selle suunas, kuhu silt näitab ja peaksid jõudma säästuka juurde :D . XL säästukas vähemalt enne oli saast võrreldes supernettoga. Võib-olla nüüd on parem, aga peale küllaldase ruumi sealt midagi head osta polnud.

    • Avatar minny minny kirjutab:

      Eks see XL Säästumarket on ikka samasugune tühi väli. Kuid oma kohvi sain ma odavalt. :D Muud asjad on umbes sama hinnaga, mis Maximaski, kuid see viimane on mulle lähemal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>