Minny on nõutu

L kutsus mu jalutama. Ütlesin ära. Ta hakkas moosima, et kõigest jalutama ja natukeseks. Noh, natuke jalutada ikka võib.

Istusime metsarajal ühe pingi peal. L küsib, kas ta võib mind suudelda. Vastan eitavalt. Siis püüab ta mind ootamatult suudelda, keeran pea ära ja ütlen, et ma ei soovi seda.

L sai natuke pahaseks.

L ütles autos, et kui mul “tema vastu huvi” ei ole, siis ta ei taha minu peale oma aega raisata. Ma ei saa aru, mida ta selle “huvi” all mõtleb.

Ta kasutab ka fraasi “mul on sinuga head kavatsused”. Ma ei saa aru, head kavatsused, aga kelle suhtes? Tema suhtes head kavatused või minu suhtes?…

Ütleb, et ei taha mind voodisse meelidata, et ta pole selline. Et tema jaoks on ka oluline enne inimest tundma õppida.

Ta küsib mu käest, miks ma teda suudelda ei taha. Ma räägin, et mul ei ole tema vastu seda tõmmet, seda sädet, et temaga suudlus ei tekitanud mu kõhus neid libilkaid. Ta ütleb, et ta pole mulle oma parimat suudlust pakkunudki, et kuidas ma saan öelda, et sädet pole.

Ma püüdsin talle seletada, et lihtsalt kohustusest suudlemine ei ole aus ei tema ega minu suhtes. Tema ütleb, et suudelda tuleks, et armastus tekib hiljem ja suudlemist tuleb harjutada, et tekiks see sünkroonsus.

Suhtes olles tegin ma palju asju lihtsalt kohustusest ja see polnud üldse meeldiv ning mõte suudelda lihtsalt kohustusest või selleks, et keegi teine õnnelik oleks… Noh… ma kohe kuidagi ei suutnud.

Siis ta ütles, et tema seisukoht on see, et me peaksime suudlema ja kallistama ning ma peaksin tema kaisus olema ja me peaksime koos tema voodis filme vaatama (toonitas, et seksini asi ei pea jõudma. Kui jõuab, siis pole tema meelest probleemi). Tema sõprade juures peaksin käituma nagu ma oleksin tema pruut ja tema sõpradega vabalt suhtlema… Ma olin sõnatu.

See jutt “natuke” ärritas mind… Ütlesin talle, et ma ei hakka temaga suudlema lihtsalt kohusetundest ja ma ei suudle teda ka lihtsalt selleks, et talle healt meelt teha…

Ta küsib, et kas ta “pakub mulle pinget”. Ma ei saanud ka sellest aru. Ütlesin, et ta ei “tekita minus mingit pinget” (mõtlesin, et mul ei ole tema vastu seda sädet). Siis ta ütles, et mina ei lase tal mulle näidata, kui hea mees tema ikka on. Et mina ei lase tal mulle näidata, kui hea suudleja ta on. Lõpuks ütles ta isegi seda, et ma temaga suhtlemise lõpetan, siis ma ei saagi teada kui head seksi tema pakub… Ma olin taas sõnatu.

Maailmas on miljon meest, kes pakuvad head seksi ja ma ei saa kunagi teada, kui head seksi nad pakuvad ning ma ei saa kunagi teada, kes nad kõik on… Peaksin ma olema kurb?

Ütlesin, et soovin koju minna. Ta küsis, et kas ma temaga veel jalutama tulen. Vastasin, et ei tule… Siis ta küsib, et kuidas ma saan nii väheste kohtumiste põhjal otsustada, et ma ei tunne teda üldse ja tema mind ka.

Püüdsin talle seletada, et ma ei soovi suudelda. Ma ei soovi suhet. Ma ei hüppa (enam) pea ees suhtesse. Siis ta mainib, et ma jään niimoodi vanatüdrukuks, et tema ei viitsi küll minuga aasta otsa lihtsalt jalutamas käia ja mulle välja teha.

Esiteks, ma võin enda eest ise maksta. Teiseks, ma olen arvestanud, et jään vanatüdrukuks, see pole minu jaoks hirmutav. Kolmandaks, kui ma pole väärt ootamist, siis ta ei hinda mind piisavalt, ei pea minust piisavalt lugu…

Ma vist sain talle selgeks teha, et ma ei soovi temaga enam kohtuda. Pärast seda hakkas ta end haletsema. Ütles, et tema pole minu jaoks piisavalt hea, et mina tahtvat endale meest, kes mulle valetaks rikkust kokku ja oleks sorava jutuga. Et mina ei oska hinnata tema ausust ja tema “tõsiseid/häid kavatsusi” (ma ei tea, mida ta selle all mõtles).

Ta viis mu oma koju. Näitas, kus ta elab, tutvustas mulle oma ema. Kiitis, et kui hea on maal elada. (Inimesele, kes ei hinda maal elamist. Inimesele, kes tahab minna New Yorki ja end tööga tappa, suurlinnas.) Tema sõbrad tahavad kortermajast maale kolida.

Ta oli nii õnnetu. Mulle tundus, et ka meeleheitel. Mul hakkas temast nii kahju, aga lihtsalt haletsusest tema “tsirkust” kaasa teha ma ka ei taha. Sellega ma võtaksin temalt ju võimaluse, et ta kohtab neidu, kes on täpselt see, keda ta tahab.

Ta ütles, et ma juhuslikult olevat sama vana ja samast tähtkujust nagu tema eksnaine. Minule kõlas see nii, et ta pole oma eksist üle saanud ja ta ootab, et ma asendaksin talle tema eksnaist.

Autos ütles, et tema teeks mu küll õnnelikuks, kui ma vaid laseksin tal seda teha. (Kõlab ilusti, aga mitte usutavalt. Ma ei hakanud temalt seda väidet toetavaid fakte küsima, sest kohati jäi mulle tunne, et ta ise ka veel ei tea, mida või keda ta tahab.)

Tõi mu koju ja ütles, et varsti tulevad välismaa mehed (mustad mehed) ja et siis ma võtan endale välismaa mehe… Oli see armukadedus? Sai ta nägemuse? Ennustas mulle mu tulevikku?

Ütlesin, et ma ei osti omale meest, et keskendun koolile ja siis tööle. Kuid ma poleks pidanud seda ütlema… Võib-olla on tal parem mõelda, et ma leian endale mehe, kes mulle valetab ja siis saan lapse ning olen terve elu õnnetu.

***

Segadust tekitas see, et ma ütlesin talle, et ma ei soovi suudelda. Tema ütles, et tema eeldab, et me peaksime ikkagi suudlema. Kui me ei suudle, siis pole kohtumistel ka mõtet. Ma ütlen, et siis me enam ei kohtu.

Siis hakkab ta mulle rääkima, et äkki ma ikka annaks talle võimaluse. Et võiks loomaaeda minna ja võiks veel lihtsalt jalutada. Et tema on korralik noormees ja tal on head kavatsused.

Ta väitis, et ta paneb mu temasse armuma. Et kui ma temaga rohkem suudlen, siis hakkab see mulle meeldima, ma harjuvat sellega ära. Küsisin, et mis mõttes harjun ära? Et tegelikult ei taha suudelda, aga teen seda harjumusest. Et kas sellel on üldse mõtet? Mis kasu või mõnu ma sellest harjumuslikust suudlusest saan?

Venna sõber Tartus ütles: “Kui sa lubad, siis ma sebiksin su ära?” L-i suhtumine oli sarnane. Mis mõttes? Nad on arvamusel, et nad on naise võrgutamise meistrid ja saavad iga naise, kui oma võtteid rakendaksid, aga viisakusest küsivad luba oma võimete rakendamisel?

Mõlema puhul jäi silma see, et nende võte oli kahetsuse tekitamine, süütunde tekitamine, võlglase tunde tekitamine, haletsuse tekitamine… Aga see ei vii kuhugi. Saavad naise, sest sellel naisel on neist lihtsalt kahju. On ka selliseid naisi ja suhteid, aga see ei toimi ju. Ühel hetkel naine ei jõua enam meest haletseda.

Mulle tundus, et ma ei suuda L-ile seda mõttekäiku selgeks teha. Mul läks kaua aega, et lappida oma viga (vastu suudlemine ja tore olemine ja kallistamine). Ma ei tea, kas ma suutsingi talle selgeks teha, et mul tõesti ei ole tema “vastu sellist huvi”nagu ta tahaks, et oleks.

Temaga koos oli tore. Aga ta ei tekitanud minus seda sädet, soovi teda suudelda. Tema mõjutustehnikad olid eemaletõukavad ja ta tundus liiga klammerduv. See kõik tekitas minus vaid hirmu.

***

Üks hetk ütleb, et kohtume “niisama” (seoses R-iga tähendab minu jaoks “niisama”, midagi igavuse peletamiseks ja midagi ajaviite laadset, ilma tagamõtteta). Järgmine hetk ütleb: “Sa kohtusid minuga, järelikult on sul huvi ja seega me peaksime suudlema.” Kui ei suudle, siis raiskan ma vaid tema aega. Ütlen, ok. Lõpetame selle ära, enam ei kohtu. Siis hakkab ta lunima, et võiks niisama kohtuda.

Ma täitsa mõistan neid mehi, kes ei vasta naiste kõnedele ja lihtsalt kaovad. See on palju lihtsam variant, kui pidevalt “ei” öelda ja kuulata seda lunimist ja enesehaletsust.

Ma ei tahaks selline ärakaduja olla. Mitu inimest on minu elust ära kadunud (ei, ma pole nii pealetükkiv olnud, aga noorusajal natuke olin, sest ma siis ei saanud aru, et telefonile ei vastata tahtlikult, mitte kogemata). Kadumisega jääb inimesele palju küsimusi. Seega ma püüan olla olemas ja vastata küsimustele.

Ütlesin L-lile ka, et minu meelst on ta tore poiss ja tubli, aga kahjuks mul pole tema vastu seda sädet tekkinud, aga mul oleks hea meel, kui ta leiaks endale naise, kes teda armastaks.

Aga L näeb maailma must-valgena. (Uskumatu, ma olen ma see must-valge inimene, aga leidub inimesi, kes on seda veelgi rohkem.)

L mõtleb, et mul ei tekkinud tema vastu sädet, sest ta elab vanemate juures ja ta pole rikas ja ta pole sorava jutuga. (Meenun mina, ma mõtlesin, et R-il ei tekkinud minu vastu tundeid, sest ma olen liiga paks tema jaoks.) Tegelikul pole asi üldse füüsilistes väärtustes.

Ma ei tea, mis minus seda sädet tekitab. Üks osa sellest on noormehe enesekindlus, iseseisvus, täiskasvanulikkus, tuleviku plaani olemasolu… Aga seal on veel miljon asja, mida ma pole veel tuvastanud.

Kuid see on liiga keeruline. Ma ei suudaks seda L-ile selgeks teha. Las ta siis mõtleb, et ma olen nõme eit, kes jahib varandust, pätte ja valetajaid ning naistemehi. Loodan, et ta saab mu kiiresti peast välja ja leiab kellegi uue. Ma tõesti ei taha teda kurvaks ja õnnetuks teha.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 kommentaari postitusele Minny on nõutu

 1. siam kirjutab:

  oi jummel, mis elamused :( ;)

 2. kats kirjutab:

  Appikene kui pealetükkiv, kas sa teda kartma ei hakanud? Mul vist oleks küll hirm nahas olnud, pärast vägistab ära ka veel.. Ma muidugi ülemõtleja ka, aga sellisega vist pole mõttet suhelda küll kui ikka aru ei saa, mida tähendab EI.
  JA no kui ta ütles, et ta umbes niisama küll ei viitsi aasta otsa käest kinni jalutamas käia sinuga, siis ma olen üsna kindel, et tüüp on ühe asja peal väljas.

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Ei, kartma ma teda ei hakanud. Mul oli pipragaas taskus. Olen hakkama saanud pealetükkivamategagi, nt üks vene keelt kõnelev a-sotsiaalne 40+ mees. Siis ma küll kartsin, siis oli see keelebarjäär ja ta hoidis minust nii kõvasti kinni, et mul polnud kuhugi pääsu (hakkas oma õllet avama, siis panin jooksu). :D

   Selliste autokummardajatega on lihtne. Ähvardan, et löön autol klaasi sisse või teen mõne anduri katki ja poiss hakkab nurruma nagu kiisu ning kuuletub nagu koer. :D

   Mulle endale tundub, et noormees soovibki püsisuhet. Tal on raskusi naise leidmisega ja nagu näha, siis pole ükski püsima jäänud. See Siami iseloomustus sobis hästi L-lile. Hoiab ka halvast suhtest kinni, et mitte olla üksi ja et kulud oleksid väiksemad, siis oleks raha, et autot remontida.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>