Lugesin oma minevikku…

Lugesin oma blogi postitusi ja seda, mida ma olen kirjutanud oma päevikusse. Ei, mitte sellepärast, et ma oleks tahtnud mingit huvitavat romaani lugeda… :D Tegelikult tuleb mul hakata aktiivselt siin Taanis oma dokumente ajama hakata. Seega püüdsin oma kirjutistest välja noppida tähtsamad kuupäevad ja tegevused. Tähtsamad võrdub ametiasutustele kirjade kirjutamisega ja sealt kirjade saamisega.

Tegin endale märkmed ära, nüüd on vaja need ajalisse järjestusse seada ja korralik paber vormistada (et endal oleks kiire ja selge ülevaade oma tegevustest).

***

Mina olen rahulikult ja kannatlikult oodanud oma NemID-d (koodikaarti), aga seda pole tulnud. Mulle tuli hoopis uus “kollane-kaart” (haigekassakaardi-laadset). Ametiasutuse nimi oli muutunud ja aadress. Ema arvas, et asi on selles, et ma sain 29-aastaseks ja siis kehtivad mulle teised reeglid (sotsiaalsüsteem???). Ma ka ei tea.

Tegelikult tulin ma Taani 11.07.2015, aga dokumentidesse sain 11.08.2015 (noh, väike “näpukas” (näpuviga)). ;) Seega 11.11.2015 saab mul ametlikult Taanis oldud 3 kuud. See on aeg, mil tohib viibida teises EU riigis niisama.

Kuus kuud tohib viibida töö otsimise jaoks. Ma ei teagi, kuidas nad seda loevad. Ametlikesse dokumentidesse läks kirja, et tulin siia tööd otsima. Seega vist oleksin pidanud esimesest päevast aktiivselt tööd otsima. Ups…

Aga noh… Minevikku muuta ei saa. Saab vaid lugeda ja ahhetada ning ohhetada ning kahetseda, kuid paraku see oli nii ja see jääbki sinna hetke nii. :D

Eks näis, mis saab. Kuid aktiivseks pean ma hakkama. Ja tahan ka (aktiivseks hakata).

***

Oma hirmudest pole ma üle saanud. Suhtlemise hirm ja tööle saamise hirm jne… :D Vahel on kergem ja mõnikord raskem, aga… Njah, eks ole näha.

Ma ise tunnen, et olen rahunenud. Et olen harjunud ja kohanenud juba (vähemalt selle olukorraga, mis praegu on). Kui ma oma minevikku lugesin ja meenutasin neid olukordi, siis olin pinges ja närviline. Ema ka kardab minuga töö teemal rääkida. :D Ma mõistan teda. Olin täielik emotsiooni-pomm. :D

Ma ei tea, äkki see rahulikkus on hetkeline ja näiline. Eks see ongi nii. Usun, et kui olukord muutub, nt tuleb töövestlusele minna või ametiasutustesse, siis on taas uus olukord ja tundmatus ja siis lähen ma jälle pingesse ja muutun närviliseks. Aga, eks seda ole ka näha… Reedel või järgmisel nädalal läheme linna asju ajama.

***

Kunagi ma mõtisklesin, et kirjutaks, kuidas Taanis asju ajada (dokumentatsioon EU-riigist tulnud inimesele). Aga kui ma nüüd avaldangi oma märkmed, siis tuleb sellest info, kuidas mitte teha ja heal juhul oskan märkida, et kuidas oleks pidanud käituma või kuidas oleks olnud õigem. :D Jah, mõtlen veel seda asja.

***

Mainin veel selle ära, et kolisin end (praeguseks tegevuseks) suurde tuppa (loe: S-i õmblus-ateljeesse, S-le meeldib õmmelda).

S ostis endale TV (42″ (tolli)). Minu mõistes suur TV. Igatahes on mul nüüd üks “segaja” rohkem. Kulutab minu tahtejõudu ja motivatsiooni. :D Ma pean sellest iga päev mööda käima ja mitu korda veel. Eriti raske on siis, kui TV käib. Siis muutub tagumik nii raskeks ja juba ma tajun, et see pargib end pehmele diivanile. :D

Aga hea on see, et pühapäeval vaatasime S-ga ühte tema lemmik seriaali ja ma sain natuke taani keelest aru. S mõnda asja seletas ja üks asi oli selline, mida ma sain ise aru (hiljem kuulsin, et olin õigesti “aimanud” (aru saanud)). :D Äge… Niimoodi õpitaksegi keelt. :D

Aga suures plaanis pole ma eriti midagi teinud. Ikka vanaviisi.

***

Eile tegin kooki (õunakooki). Eelmine kord ma pidasin retseptist kinni alla 50%, aga sellel korral 75-80% ja kook tuli vinge (täitsa päris). Kerkis ilusti, küpsest seest läbi ja pealt sai ilus pruun. Maitseb ka hästi. (Pildid on telefonis. Lahti lõigatud koogist pilti pole.)

Eile tegin veel suppi ka. Ma olin eile üldse tubli, aga selles valdkonnas, mis pole minu teema. :D Tänane päev pole ka parem. See on hea, et ma need kuupäevad välja noppisin.

Kui ma siin lõpetan, siis plaaningi minna word’i dokumenti edasi. :D

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>