Lõppeva (2016) aasta kokkuvõte

Sirvisin oma vanades postitustes ja leidsin eelmise aasta kokkuvõtva postituse ja see mõte hakkas mulle kohutavalt meeldima.

Alustan siis nendest ähmastest eesmärkides 2016. aastaks.

 1. võiks leida mingi töö ja teenida raha. Tulemus: aasta lõpupoole töötasin ajutise tööjõuna kalavabrikus. Umbes 59 päeva või 367,8 tundi. Oleneb, mida mõõdikuna kasutada. Lisaks käisin veel suvemaju koristamas ja S-i tuttaval käisime ka abis suvekortereid koristamas. Ehk siis “mingi töö” sain ja mingit raha teenisin. Arvel on natuke üle 8000 DKK. Enda kohustused saaksin sellega ilusti kaetud (kuni jaanuari või veebruari lõpuni). Aga S palus abi, seega… Jah… Natuke vähe raha on veel. Ma ütlen, et sellises sõnastuses, selline niru eesmärk sai täidetud. (Kusjuures aasta jooksul ma seda üldse ei vaadanud ja olin unustanud, et mingid eesmärgid olin seadnud.) Tehtud!
 2. taani keele võiks selgemaks saada (inglise keelt treenida). Tulemus: Olen juba aastaaega keelekoolis käinud. Pool aastat päevases-õppes (3 päeva nädalas 8:20-13:35 ehk ca 6 ainetundi päevas (45 minutilist) ja pool aastat õhtuses-õppes (2 õhtut nädalas 18:00-20:35 ehk ca 3 ainetundi õhtus (45 minutilist). Alustasin Danskuddannelse 1 modul 1-st ja nüüd olen lõpetasin Danskuddannelse 3 moodul 3. (DU1 on 6 moodulit, DU2 on 6 moodulit ja DU3 on 5 moodulit ja pärast eksamit tuleb midagi veel teha. Gümnaasiumi eksamid või midagi. Ma pole neis kõigis käinud, mind tõsteti edasi). (1) Keeleõpet alustasin A1-lt ja nüüd olen B1 tasemel. (2) Leidsin ühe taani sõbra (RT) ja temaga saame rääkida (raskustega, aga juba saab). Kuid FB-s kirjutame vabalt. (3) Kirjutan asutustega taani keeles, (4) vabrikus rääkisin taani keeles. (Inglise keelega pole eriti tegelenud, lugesin ingliskeelse raamatu läbi, kui taani sõpra otsisin, siis suhtlusportaalis kasutan ka inglise keelt). Olen saanud taani keele selgemaks, mitte selgeks, aga selgemaks. Inglise keelt olen treeninud. Tehtud!
 3. Eestis tahaks ära käia (2016. aasta suvel, suve lõpus), vanaemat vaatama minna. Tulemus: Eestis käisin isegi kaks korda: märtsis (7 päeva) ja oktoobris (10 päeva). Topelt tehtud!
 4. muru niitmine. Tulemus: Kusjuures mitte ühtegi korda muruniitjat ei puudutanud. :( Aiatöid tegein üldse vähe. Aitasin roosi istutada ja üks kord korjasin õunu… Saavutamata!!!!
 5. niisama lahe ja chill olla. Tulemus: Selle eesmärgiga on nüüd nii, et ma ise ka ei tea, mis see on. Ma arvan, et see on ka saavutamata. See on hea, et ma sinna Punaseristi koosviibimistele kohale läksin (kahel korral) ja sinna tantsu-õhtule. Saruunasega käisin ka väljas. Kirsteni pulm. Punaseristi jõulueine. Töövahendusfirma jõuluistumine… Hetkel rohkem ei meenu. Aga puudu jäi just see “lahe” ja “chill”. Ehk siis ma ei tundnud ennast vabalt ega mugavalt. Ei olnud päris mina ise. Võib-olla siis järgmine aasta. Saavutamata!!!

Viiest kesisest eemärgist kolm on tehtud. Kusjuures need pole aasta jooksul isegi mu silmade ees olnud. Üksnes üleskirjutatud kunagi, kuhugi. :D Asi toimib vist. Ma nüüd kirjutan midagi käredamat ja võimasamat ja panen seinale silma alla. :D

***

Minu aasta (2016) arvudes:

 1. Töötanud: ca 59 päeva ehk 367,8 tundi.
 2. Saadetud CV-d arv: 23 CV-d (9 CV-d 2015)
 3. Jooksnud: 99 päeval (võrdluseks: eelmisel aastal jooksin 119 päeval, sh on paar rulluisutamist ja üks jalgrattasõit). Poleks uskunud, ma arvasin, et sellel aastal olen olnud aktiivsem.
 4. Crush (ajutine noortearmastus/noor või värske armastus; meessoost kinnisidee): Lars, seega 1. (Eelmisel aastal oli see 0).
 5. Õppimine, haridus: Keeletekool A1-lt B1-le. (DU1.1-lt  DU3.4-le). Ma ei teagi, mis mõõdikut tulevikus kasutada. Kas loetud raamatute arv, lehekülgede arv? Koolis oldud tundide arv (ma ei viitsi neid kokku arvutada). EAP-s (Euroopa ainepunktid) oleks hea mõõdik, aga seda peaksin ma ka ise kalkuleerima, sest minu paberites sellist infot pole. Või äkki läbitud kursuste arv. Ma mõtlen, et tulevikus vast hakkaks erinevaid kursuseid võtma… Vast aeg lihvib ise selle mõõdiku täpseks.
 6. Blogi postituste arv: 207 (257 eelmisel aastal).
 7. “Postituste” arv manuaalses päevikus: 61 ühes või pooles vihikus (eelmisel aastal 166 ja kolmes vihikus). Ma ei hakka lehekülgede arvust rääkima. Ma ei viitsi neid kokku lugeda. :D
 8. Minu kirjutatud raamatu mustand (taani keeles): 7 A4 lehte (käsitsi kahepoolset), 14 osakest/sissekannet (14 nädalal olen kirjutanud ühe sissekande, plaan oli üks sissekanne nädalas, seal peaks olema 28 aasta lõpuks).
 9. Loetud raamatute arv: 50 (+ “Rich Dad, Poor Dad”)

Nüüd Peep Vainu “eluratas”: (1) mina ise, (2) materiaalsed asjad, (3) suhted teistega ja (4) töö.

 • (1) Töö-mõõdik on olemas.
 • (2) Mina-ise-mõõdik (äkki cruh ja jooksmine, õppimine/haridus)?
 • (3) suhted-teistega-mõõdik (see on ju ka osaliselt cruh, õppimine)
 • (4) aga täielikult puudub “materiaalsed asjad”-mõõdik.

Minu eluratas on ikka vildakas, mis vildakas. Pole siis ime, et mu elu suck‘ib täiega… :D Et minu elu ei veere ei jookse hästi (Tahtsin ma öelda).

***

Märkmed manuaalsest päevikus:

 1. 04.01.2016 alustasin keeltekoolis taani keele õppimist.
 2. FB-s vahetasin oma profiilipildi ära, lisasin kaanefoto ja paar pilti endast ning uuendasin andmeid (lisasin töökohad).
 3. Sellel aastal ei kolinud üldse.
 4. Otsisin tööd Taanis. Metsikult “ei”-d ja vastuseta kirju.
 5. Tärkav kinnisidee (crush). Kõige suurem: Lars. Väiksemad: Šarunas (kaks kohtumist), ilus noor poola poiss, Nicanor, Eqball, jutukast Tim… Kummitavad veel: Rando ja Heiki.
 6. Lugesin raamatuid taani keeles, aga need on õhukesed õppekirjandused (60-100 lk-d ja suures kirjas, st tekst hõredalt).
 7. Kirjutasin Heikile. Tal naine, kes lõpetas värsket Tartu Ülikooli, omab Audi A4, elavad koos naise Mustamäe korteris, naine töötab riigiasutuses (nõunikuna).
 8. Lisa töö: Käisin maasikaid korjamas, koristamas kolmes erinevas kohas + aitasin S-i hipisõbrannat (Kirstenit).
 9. Ilus mõte päevikust: Kallis tuleviku mina, kes ma seda loen. Täna ei olnud hea päeav ja ma tunnen end emotsionaalselt sandisti.

***

Blogi pealkirjade/postituste kokkuvõte/ülevaade:

 1. Kirjutan ilusast noorest poola poisist (Bartoz) ja Šarunasest.
 2. Jaanuari lõpus alustasin “Emily”-raamatu kirjutamist (taani keeles). Keeltekooli teemal. Aga see on juba ammu riiulil puhkamas.
 3. Alustasin taanikeelset blogi, see on ka puhkusel.
 4. 19. juuni 2016 alustasin “Vanatüdruku”-raamatu kirjutamist (taani keeles). Minu unistuste elu. See natuke edenes, aga praegu on soiku jäänud, kuid plaanin edasi kirjutada.
 5. Harjumine emaga koos elama. Kokkupõrked, lahkarvamused, võib-olla valesti mõistmised. Olen vist temaga harjunud. Tema mind ei ärrita või lihtsalt stressitase on langenud.
 6. Mure Tallinna finantsilise jätkusuutlikkuse pärast.
 7. Avaldasin oma näo blogis. Olen peaaegu kapist väljas.
 8. Mida mina vajan/tahan/soovin? Mida mu ema tahab? Probleem, dilemma. Keskenduda pigem enda vajadustele.
 9. Käisin ka väljas ja suhtlesin inimestega: keeltekooli klassiga käisime metsas, tantsu-klubis käisin (türgi-tants) ja õpetaja Anna soovitusel, Punaseristi koosviibimisel käisin ka…
 10. Täitus 1000 kommentaari, pooled neist on minu kirjutatud.
 11. Remonti tegin: vahetasin kraani ära ja lõhkusin torud. WC-poti loputuskasti parandus lõppes umbes sama õnnetult. Pean veel õppima, seda asja.
 12. Kirjutasin blogisse kuulutuse “Väheasustatud kohas vedeleb üks vanapiiga”. Mitte ühtegi kavalerikandidaati. See ei müü. :D
 13. Tegin konto tutvumisportaalis. Palju ingliskeelseid mehi/poisse. Leidsin ühe taani sõbra (RT).
 14. Õige natuke kirjutasin poliitika ja majanduse teemadel (Eesti/Taani). Hakkan juba Eestist kaugele jääma ja Taani pole veel nii selgeks ja südamelähedaseks saanud.
 15. Olin haige. Külmetus: nohu, köha… Õudne-õudne… :D

***

Plaan/eesmärgid 2017. aastaks:

 1. Töötan 6-8 kuud (minimaalselt) ehk üle 132 päeva ehk üle 806 tunni.
 2. Kirjutan 52 sissekannet oma raamatusse (“Vanatüdruk”).
 3. Sooritan DU3 eksami (hindele ei keskendu, Taanis on hinne 12 -suurepärane ehk Ida-Euroopa hinne 5).
 4. Jooksen 100 päeval. (Enam-vähem iga nädalalõpp).
 5. Oma sissetulekuga suudan katta oma kulud ja toetada S-i ca 15 000 DKK (st vähendada tema miinust arveldusarvel).
 6. Alustan tööd kontoris, oma erialal (finantsosakonnas või raamatupidamises).

Kodus peaksin midagi tegema (aitama S-i, mingi koduse ülesande peaksin endale võtma, koeraga jalutamine, koristamine….). Mitu Crush‘i ma järgmiseks aastaks prognoosin? Mis soovitate? Mitu on tervislik? :D

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 kommentaari postitusele Lõppeva (2016) aasta kokkuvõte

 1. Roland kirjutab:

  Ma ei leidnud mitte kusagilt oma nime. Isegi mitte ühtegi kirumist…

  Ilusat aastavahetust!

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Tead ma ei teagi, mis minuga juhtunud on. Vist vanadus või lootusetus… Igatahes… ma lugesin sinu blogi ja just mõtlesin, et sa oled juba normaalseks muutunud (st minu mõistes). Täitsa mõistlik tekst oli seal ja arukas ja loogiline…

   Aga sulle ka edukat aastavahetust! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>