Ma ikka aeg-ajalt käin siin

Just-just… Käin siin rämps-kommentaare kustutamas. Neid on väga palju.

Millega ma tegelen?

Loen palju. Peale selle töö, kool, joonistamine ja õige natuke suhtlemine teiste inimestega.

Mingeid suuri läbimurdeid mu elus pole. Pole ka midagi pöörast teinud (veel). :D Püüan magada. Raskusi tekitab see magamine. Meeletult palju unenägusid on.

Kui ma olen vähe magada saanud, siis tekib pööningul lühis ja ütleme nii, et väga paha tunne on. Lihtsad olukorrad muutuvad raskeks ja talumatuks. Hakkan endale ette kujutama igasugust jama… Nt et kõik vihkavad mind, et olen üli rumal ja mõttetu jne…

Natuke veel ja siis lähen puhkusele. Puhkus töölt ja koolist ja pärast puhkus töölt ja lõpuks sama kompott veel 2 kuud ja… Ma loodan, et ma saan eksamitest läbi. Hoian endale pöialt.

***

Ma ei oskagi midagi kirjutada…

Siis ei kirjuta ka.

***

Ma kirjutasin, et joonistasin tööl ja kukkus kogemata liiga hästi välja ja nüüd tuleb soovijaid nii palju. Ma palju ei küsi. Vaid kopikaid… Ei oska “ei” öelda ka… Veel suudan hallata seda. Noh.. joonistamine on hobi ja sellesse investeeriksin ma 1/3 oma ajast (vabast ajast). Veel jääb nendesse piiridesse, aga iga pildiga tuleb 2-3 uut klienti, pildisoovi juurde… Kui sama intervalliga asi kasvab, siis ma pean hakkama ütlema “ei”, sest ma lihtsalt füüsiliselt ei jaksaks nii palju joonistada.

Mina küsin 50-100 DKK pildi eest (aega kulub 3-7 tundi pildile). Üks kunstnik (siin kohalik), küsib minimaalselt 1600 DKK pildi eest. Tema teeb värvilisi pilti ja maalib (mina kasutan vaid harilikku pliiatsit ja teen A3 mõõdus pilte)… Pole ka päris võrreldav, aga… Igatahes… Plaan on selline, et kui ma enam ei jaksa, siis annan neile selle kunstniku kontakti ja kui pildi isu nii suur on, siis lasku teha, kui selle raha eest enam isu pole, siis… Eks nad ise otsusta.

Mulle ei meeldi nii bitch olla… Ma loodan, et see pildi soovimine ei kasva enam. Püüan vaikselt pildid inimeseltele toimetada, et teised ei näeks… Mida pole näinud, seda ei oksa ka tahta. Eks ole. :)

Las tänaseks jääb nii… Elan veel ja kõik on ok… :)

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

12 kommentaari postitusele Ma ikka aeg-ajalt käin siin

 1. Roland kirjutab:

  Ole julge, tõsta hinda. Kui keegi enam ei telli, siis Sina raha ei saa. Kui raha tuleb, siis teenid “kasumit”, kui mitte, siis saad kirjutada oma raamatut, mida võib ja võib ka mitte lugeda vähem või rohkem inimesi, kui planeerisid. Tasakaal pole ei minu ega kui aus olla, siis mitte ka Sinu teema kohe mitte üldse.

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Ei tõsta hinda, sest see (joonistamine) pole see, mida ma teha tahan. Selles mõttes, et see on hobi ja rahaks ma seda ei pööra, sest siis kaob mõnu ära. Olen mänginud selle mõttega, kuid praegu olen seisukohal, et hinda ei tõsta. Pigem peidan end ajanappuse taha ja vingerdan minema.

 2. Roland kirjutab:

  Sa ikka saad aru, mida sellega öelda tahad? Sulle meeldib midagi teha, aga raha selle eest ei küsi, aga oled aastast aastasse, kuust kuusse nõus aega veetma kalatehases, kus Sind paljud ei salli? Seda vanaisast kalamehe pärast, kel on oma pere?

  Kui mina olin 25- aastane, siis ma olin reisinud põhimõtteliselt vaid Venemaale, et opereeritaks. Pärast seda olen reisinud vähe, aga näinud, et Sul võib olla lööki olla paljudes asjades ja ma olen näinud Sinus alati potentsiaali. Ainuke asi, mis on häirima jäänud, on Sinu suhtumine:

  Mune Sa ei kasvata omale, aga julgeks olemiseks ei pea mune olema.

  Ma tahaks sind ikka näha ja maksaks mingiks puhkusereisiks ka kulud, mis “sul üle jõu kuluvad”. Seksi reis ei sisalda.

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Vat see ongi imelik. Inimesed ootavad minust midagi, nad tahavad mulle parimat/head, neil on mingi ettekujutus minu tulevikust ja siis püütakse mind pressida/lükata sinna (nende kujutatud ellu).
   Ma ei saa ju olla pahane kellegi peale, kes minust hoolib ja mulle head tahab… Samas, mina seda ei taha. (Mina ei unista sellisest elust nagu mulle n-ö peale surutakse).
   Täpsustus: Sina tahad, et ma hullult raha teeniksin ja edukas oleksin.
   Lars soovib, et ma endale noore mehe leiaksin ja temaga pere looksin.
   Vanaema tahab, et ma endale mehe Eestist leiaks ja pere looksin ja kõige parem kui koliksin tema juurde.
   Ema tahab, et ma oleksin täuslik ja ta püüab mind ikka parandada, et ma ikka täiuslikumaks muutuksin jne…
   Kõik need stsenaariumid on ju ilusad. Aga mina ei taha.
   Tegelikult on see jah natuke muret tekitav, et ma midagi ei taha ja nii ükskõikne olen. Võib-olla on see mingi periood elus ja läheb üle ja siis ma valin ühe neist stsenaariumitest.
   Praegu on jah nii, et ma ei küsi raha, sest mul on ükskõik. Ma ei hooli rahast. Ma elan oma perekonna jaoks ja sinna sekka lihtsalt eksisteerin.
   Ma arvan, et inimeste jaoks, kes rahast väga sõltuvad, on seda keeruline mõista… Nt eelmine aasta sain 24 000 DKK-d (ca 3200 EUR) maksu tagasi. Andsin selle oma emale. Ta pani selle enda miinusarvele, mis sai nulli. Ta unustas ära, et minult raha sai (sest see toimus umbes samal ajal kui mu vanaisa suri. See oli temale väga raske, sest ta tahtis aidata, aga oli kaugel ja tundis end eemaletõugatuna või nii.)
   Nüüd on tema miinus arve jälle sama summa eest miinuses. Ega midagi suurt polegi ostnud ega investeerinud. Vanaemale ostis ta elektritooli, mida vanaema ei kasuta, sest unustab ära, kuidas masin töötab. Siis reisis ta Eestisse ja Inglismaale ja parandas autot. Seega see raha sai lihtsalt raisatud.
   Nüüd ema avastas, et mina andsin talle selle raha. Nüüd on ta mures ja tunneb piinlikkust, et niimoodi raha pillas.
   Mina olin selle unustanud ja mul on ükskõik. Mul on täiesti ükskõik rahast. Pigem mind huvitab, kuidas säästlikumalt elada. Ma saan oma mõnu “kaifi” kätte, kui suudan midagi odavamalt saada või üldse ise teha (raha säästa).
   Jah, mind õnnetukest ja alahinnatukest. :D Lunin siin kaastunnet, et “oi, kui raske mul on ja kui ebaõiglased ollakse minu vastu”.
   Tegelikult on asi nii, et reisida mulle ei meeldi. Eestisse lähen vaid vanaema pärast, sest tema on mind armastanud ja hoidnud alati sellisena nagu ma olen. Ta on oma iseärasustega, kuid tema on minu juured ja ma püüan koguda mälestusi temast nii kaua kui saan, sest minu lähiaja kogemus näitas, et aeg on piiratud.
   KOKKUVÕTE: Ma ei hooli endast. Mul pole tulevikku. Ma ei hooli rahast ja ma ei naudi reisimist. (Nicanor kutsus ka mind reisile Kreekasse, aga ma keeldusin).

   PS: Kui see vanaisast kalamees on Lars, siis tal on puussepa haridus, kalast ta suurt midagi ei tea. Kui sa arvad, et ma töötan seal Larsi tõttu, siis tegelikult on see üks põhjusi, miks ma seal töötada ei taha ja mängin mõttega, et mis siis, kui vahetaks töökohta.

   Aga sisuliselt oleks asi sama, käiksin kusagil musklit pingutamas ja teeniksin mõne raha ning annaksin selle kõik ära. Ei midagi suurt. Vastand edukusele. Matan end vaimselt. :) Olen vaimselt surnud. Äkki on see vaid üks periood. Ma ise arvan nii ja usun, et see läheb üle, kui stressi-tase langeb ja päike rohkem paistma hakkab. Seega pole vaja muretseda.

 3. Roland kirjutab:

  Ma ei saa sinu vastuse algusest aru. Sul oli kunagi nii kindel steitment, et “no Mom”. Ometigi, hoolimata, et oled oma ema/isa külge kinni klammerdunud, täiesti eirad oma eesmärke, aga paned pahaks, kui Su ema oma “vegetatiivses” olekus tütre elu korraldab?
  Räägime ausalt. Ükskõik, kui palju raha sa ka ei säästaks, sa ei julge oma plaane ellu viia. Ma loen Sinu blogi ja mõtlen kui kõva tegija oleksin mina, kui mul oleks nii palju mune nagu minu vanaisal oli. Sul oli kõik teed Tallinnas valla iseseisvaks eluks. Haridus, kaugus vanematest ja ka vanavanematest. Kuigi Sa ilmselt mind ei usaldanud, siis oleksin ma Sind alati aidanud. Ma samuti ei tahtnud sulle täiesti taotuslikult oma võimekust näidata, kuna mulle ei meeldinud paljud sinu põhimõtted. Võiks arvata, et maailmavaateline erinevus.

  Mina ei näe, et sulle keegi pressiks midagi, oled ise olnud nii nõrk. Kui ise olla nõrk pikka aega, siis sellest on väga raske välja tulla. Ja kui olla nõrk, siis tuleb paluda abi või leida abi oma “mugavustsoonist välja rabemiseks”.

  Mina küll ei taha, et Sa metsikult raha teeniksid, mind oled õpetanud oma blogi kaudu, et Sa oled enamasti ise süüdi asjades, mis ei õnnestu. Kui Sina tõid teemaks, et oskad joonistada (millega ma väga kursis polnud), aga pead tegema seda väikese raha eest ja Sind ammu tapab see, siis kirjutasingi,et tõsta hinda.

  Mind natuke häiriski sinu juures, et sa püüdsid varjata, et sulle üks või teine asi korda ei lähe, aga sa olid koguaeg õppingutes nina raamatus võrreldes keskmise inimesega. Mina ei kritiseerinud seda, kuna saavutasid selle, mida taga ajasid. Minul pole sellist motivatsiooni ega keskendumist kunagi olnud nagu Sinul. PÄRISELT. Mina kritiseerisin ainult seda, miks kulutasid põhimõtteliselt 2 aastat, et jõuda sinna, kuhu lõpuks jõudsid? Mina tean, sina tead, et see pole koht sinu jaoks. Sa oled paljuks enamaks võimeline.

  Kui ma olin umbes 18, andsin 18000 EEKu vennale, mida kunagi tagasi ei saanud. Kui olin 19, andsin 50 000 EEKu isale, mis pidi minema ettevõttesse, aga ei läinud ega ole kunagi tagasi saanud. Ma olen need võlad põhimõttelisel ära nullinud enda jaoks, kuna on ka suuremaid summasid, millest pole jälge, et olen oma perekonda toetanud. Mõni kuu tagasi andsin ära 7800€, et omi piinu pikendada ja teisi toetada. Summad on väikesed, aga suured minu jaoks. Kui ma löön kõik võlgnevused kokku, siis see on ikka metsik number. Seega ma mõtlengi et, kas Sul on näpud põhjas või enam ei laena nii palju välja kui varem? Mina ei laena. Mul on vennalt saada ainult kümps tagasi. ja mitte kroonides.

  Ja Sa polnud unustanud, Sind närib, et Sind ei tunnustata. Muide, miks Sina säästad, kui keegi selle ära kulutab? Massohist? Seda teda, et rahaga sa hauas ei tee mitte midagi?

  Kui Sina väidad, et Sul ei ole tulevikku, siis miks Sa ei proovi enamat? Mäletad, kui elasid Tallinnas, et käisin Bulgaaria reisil ja muud mul rääkida polnud, kuidas öösel prostituudid mind taga ajasid. Minu jaoks oli reis suhteliselt mõttetu. Samade inimestega reisil on mul nüüd nii põnev, et lõpuks olen õnnelik, kui hotelli tuppa jõuan, kuna olen väsinud.

  PS. Kui sa räägid, et Sa seal ettevõttes pole vanaisa pärast, siis tea, et sul on emast paremat psühholoogi vaja.

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Lugesin läbi. Mul on ükskõik. Head und!

   PS. Tänan pika kommentaari eest. Üldiselt lugeda mulle meeldib ja kirju on ka vahel tore saada. :)

 4. Roland kirjutab:

  Ükskõikne inimene ei vasta kunagi, et tal on ükskõik. Kavalamad mitte-ükskõiksed ei vasta üldse.

  Ehk väga suurelt võibki oletada, et võisin sulle oma kirjaga ikka päris piinavat teksti kirjutada, aga noh, teades mind, ma vahel lähen üle hea maitse piiri, aga ma ei valeta ega häma kunagi. Vähemalt tõsistes asjades.

  Hate me if you want.

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Päris ausalt. Sellel korral sa mind oma seisukohtadega ei haavanud. Naabri kuri haukuv koer ka ei hirmuta mind. Ma ei teagi, olen vist harjunud ja seega jätab täiega külmaks.

   • Roland kirjutab:

    Esimene kommentaar: Kui kirjutad, et ükskõik ja ma ei solvanud, siis äkki Sa ei saa tuumale pihta? Mina ja ka Sina oleme ikka väga lühikese sütiknööriga (mina natuke pikemaga).

    Teise kommentaarile kommentaar:
    Ma olen sulle mitte-mõistujuttu juba nüüdseks aastaid rääkinud, aga sa ikka ei usu mind, Sa ainult kõrvutad kõrvutamatuid informatsiooni kusagilt teisest interneti aadressilt, kuhu ma kunagi viite andsin. See on Sinu õigus, aga millegi pärast Sa kahtled minus eelkõige enda poolt hangitud info põhjal, millel pole minuga seost absoluutselt ja Sa ei usalda informatsiooni minuga üks ühele suhtlemisel, kuigi ma ei ole Sind püüdnud kunagi petta. Kui pole püüdnud petta, siis see tähendab ka otseselt seda, et ma pole sind kunagi mitte kuidagi petnud. Ma võin olla petnud Sinu ootusi, aga see võis ja võis ka mitte olla minu teha.

    • Avatar minny minny kirjutab:

     See esimene. Ma saan aru, et ma ei käitu ega reageeri sinu ärritajatele sinu stsenaariumi kohaselt (nii nagu sa oma peakeses oled mulle ette kirjutanud). Mul nimelt on muid reaalseid probleeme rohkem ja lihsalt jätab külmaks ühe virtuaalse inimese põhjendamatud solvangud. Sul on õigus arvata, mida-iganes sa tahad. Aga anna andeks, kuid ma tõesti ei tunne nii nagu sa arvad, et ma tunnen. Siin on sinu sõna minu sõna vastu ja kui sa tunned end hästi uskudes, et ma olen solvunud ja solvatud jne… Noh.. lase aga käia. Selle väikse heateo ma võin ju teha (varsti ju jõulud ja puha). Et noh, võid vabalt lüüa omale rusikaga rinnale ja toas ringi joosta ning karjuda, et vot kuidas sa kirjutasid ja ütlesid ja aus olid ja nüüd üks pillib nurgas nii, et pisarameri taga. Kui see teeb su olemise paremaks, siis lase aga käia.

     See teine. Sa vist vihjad Rentsile. Ma pole tema blogi juba ammu lugenud ja neid kommentaare loen ka harva (keskmiselt ühe postituse all ja üks või maksimaalselt 2 korda aastas, aga mitte rohkem). Olen vaid ühte osa kommentaaridest lugenud, nendest,mis sinu kohta käis. See pigem kinnitas minu arvamust sinust. Ma saan aru, et sul on hirm, et seal kirjutatu rikub sinu reputatsiooni. Ei, sa ei pea muretsema. Ma ei viitsi sinu järgi nuhkida. Ma tõesti investeeriksin ja investeerin oma aega sutsu paremini.
     See, mida teised sinust kirjutavad või mida sa teistele kirjutad, ei muuda minu elu ega minu otsuseid.
     Ela rahus oma mulli kiningriigis ja võin kinnitada, et seal sa oled kõige targem ja ilusam ja nutikam ja muud sellist.
     Tunnistan, et vahel loen su blogi, aga seda pigem meelelahutuseks. Mõni inimene käib loomaaias ja sinu blogi on minu virtuaalne loomaaed. Ära pahaks pane!

 5. Roland kirjutab:

  See, kes on ükskõikne, see mitte toredal moel teeb Sinu mõistuse ja vaimse seisundiga…

  nagu ta ise tahab.

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Ma parem ei hakka seda segast teksti lahti kodeerima. Ma olen ikkagi rumal inimene. Kui on oluline, et ma aru saaksin, siis räägi asjadest nii nagu need on. Ma seda mõistu teksti ei mõista. Või noh… Natuke aiman, aga siiski ootan konkreetsemat teksti.

   Peace. Calm. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>