Niisama

Käisin täna jooksmas nagu nädalavahetustel ikka. Üsna raske oli. Kui ilm poleks ilus olnud, siis vist oleks olnud raskusi enda õue meelitamisega. :D

Otsin endale korterit, lõunapoole. Olin täitsa lähedal ühele. Helistasin ja võisin vaatama minna, aga pooletunni pärast helistati, et see korter pole ikka vaba. Ma poleks uskunud, et minuga nii tehakse. :( Või noh… Mul on igasuguseid halbu stsenaariume peas, aga vat seda poleks osanud küll ette kujutada. :D Püüan end positiivsena hoida.

Ema plaanib ka maja maha müüa ja töökohale lähemale kolida. Ise-enesest ka lõuna poole, aga natuke ikka teine kant, seega ma väga ei plaani temaga koos kolida. Ta on teinud sellest suure probleemi, seega ei oska ma arvata, kas ta tegelikult ka kolib või mitte. Kõik on liiga segane ja toores minu jaoks veel.

Kolimistega on alati see teadmatus või hirm. Aga samas kui see tehtud saab, siis tekib põnevus ja uued võimalused. Võib-olla isegi natuke lootust.

Töö-otsimine on masendav. Ma saan nii palju ära-ütlevaid vastuseid ja põhjendused on napid. Selle teadmisega ei ole mul suurt midagi peale hakata. Ja siis see depressiivne aju toodab igasuguseid pseudo-põhjuseid… Tavaline asi sellises olukorras.

Öeldakse, et enne tuleb 100 avaldust saata, et saada üks töö. Ma arvan, et nii palju ma pole veel saatnud. Seega on veel lootust. :P

Ma olen üht-teist teinud ka. Nt sorteerisin oma pildid ära. :D Ma tean, et keskmine inimene seda ei tee ja isegi ei mõtle sellele, aga mulle andis see rahu. Kuigi väikse pettumuse ka, sest arvasin, et poole päevaga saab hakkama, aga kulus kaks pikka päeva. Pilte oli kogunenud kolme aasta jooksul. Seega… Nüüd enam selfisid ei tee, liiga vana. :D Ja kassi pildistan ja filmis ka ainult siis, kui on tõesti midagi uut. Ja ekraanipildid kustutan kohe, kui need ebaoluliseks muutuvad. Või panen vastavasse kausta, et need kohe alguses õiges kohas oleksid.

Ema raamatupidamise tegin korda. Või noh, tšekid excelisse ja pangaväljavõtted. Üks kõik, kuidas ma ka ei püüa, aga ma ei võlu sealt välja vastutustundlikku raamatupidamist. Ta on mulle tõeline väljakutse. Võib-olla ei saagi ma teda aidata, sest me lihtsalt oleme nii erinevad. Ma ei saa ju väita, et tema toimimine on vale. See lihtsalt on peaaegu vastupidine minu toimimisele ja minu maailmavaatele.

Peaks tegema temaga nii nagu psühholoog minuga. Kirjeldab ühte perfektset enesekindlat olukorda ja siis küsib, kas ma tahan seda. Ma kuulan (suu ammuli) ja noogutan kaasa “ja-jah, muidugi tahan”. Siis ta ütleb: “Mul on vaid üks meetod võta või jäta. Kui sulle see ei sobi, siis tuleb sul lihtsalt teine psühholoog otsida”.

See tundub liiga vägivaldne (vaimselt vägivaldne). Jälle… Kui psühholoog katsetab seda minu peal, siis ma pean seda väga ok-s. Aga oma ema peal kasutamiseks on meetod liiga vägivaldne. :D See on see vana mõttemuster.

Kui mina tervitan kedagi ja tema mind ei tervita, siis mõtlen, et ju ta ei kuulnud mind või tal oli paha päev või… Aga kui mina ei julge kedagi tervitada, lähen vaikides temast mööda, siis mõtlen, et ta mõtleb, et ma olen ülbe ja ebaviisakas. :D

Täna ma mõtlesin, et kas on mõtet psühholoogi juures käia ja seda raha n-ö tuulde visata. Aga samas olen ma paari edusammu märganud. Peamiselt S-ga suhtlemisel, sest ega ma väga väljas ei käi.

Ükskord ta ütles, et mulle sobivat elu koos mingi vana inimesega, siis ma ütlesin enesekindlalt: “Ei, see sobiks sellele vanainimesele ja tema lähedastele, aga see pole üldsegi mitte see, mida mina tahan või vajan.” Ja vaikus. Kusjuures mingit ängi ka pärast polnud. Ma olin enda üle nii uhke ja samas ka üllatunud, sest see kukkus kuidagi nii loomulikult välja.

***

Mind kutsuti välja, teed jooma. See on väike põnevus minu elus. Kaks erinevat inimest ja täiesti ootamatult. Pidevalt korrutatakse, et tutvused on tähtsad, seega olin ma kohe nõus. Näis, mis välja tuleb. Mõlemad on sellised, kes üsna viimasel hetkel ära-ütlevad. Saab näha.

Muidu sujub ikka vaikselt. Püüan seda segadust oma peas ja enda ümber vähendada, korda luua. :)

Päikest!

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>