Minu imeline elu

10 juuni, 2015

Kodumaa armastusest

Postitas kategoorias Määratlemata

Ma pole kunagi ennast eriliseks patrioodiks pidanud. Sinilippu kodus ei hoia ja presidendi uusaastakõnet unustan kuulata. Nooremana olid mul üldse kodumaa vastu vastakad tunded. Tundus, et siin on kõik nii hirmus ja mujal nii tore. Eriti halvad tundusid mulle siinsed mehepojad. Olin kindel, et ühegi kohalikuga mina perekonnanime jagama ei hakka. Kõik kohalikud keda ma teadsin olid kas matsid või potentsiaalsed kurjategijad. Nii ma siis läksingi mehele esimesele skandinaavlasele keda kohtasin. See oli minu esimene viga.

Asi millega ma polnud osanud arvestada, kui välismaalasega abiellusin, oli see et suurriikide kodanikud armastavad hirmsasti oma kodumaad. Kõik mis nende maal tehakse ja kunagi on tehtud on puhas kuld. See mis meil, sõnnik. No mis on meil Bergmani ja ABBA vastu panna? “Viimne Reliikvia” ja Onu Bella? Meil pole põnevat arhitektuuri ja hingematvat loodust. Meil on kõik igav ja hall. Alguses olin ma selle vaatenurgaga nõus, olin ju ise samamoodi mõelnud. Aga aastate jooksul muutus see mingisuguseks omavaheliseks võitluseks, et kelle riik ikkagi ägedam on. See oli rumal ja lapsik.

Ma ei ole kunagi arvanud, et mingi riik on parem, mõni keel ilusam või rahvus üllam kui mõni teine. Aga see kui sa kuuled nädalast nädalasse ja aastast aastasse seda kui nõme ja mõttetu on sinu kodumaa, keel ja rahvas, muudab inimest. Kui keegi seda väidab siis tahes-tahtmata hakkad patrioodiks ja oma rahva advokaadiks. Avastasin, et kodumaa juures on nii palju mis on mulle kallis. Ma ei kujuta hästi ette, et elaksin kusagil mujal kui siin. Need matsid ja kurjategijad on ka osa meie inimestest ja nad vähemalt teavad kes Sipsik on.

Naiivselt arvasin ma, et selline Eesti mahategemine oli ainult minu kalli abikaasa eripära. Olen kuulnud kogemusi teisteltki saatusekaaslastelt, kes ütlevad et nende välismaa mehed kiruvad üksteise võidu meie armast isamaad. Meil on väidetavalt euroopa halvim teenindus, meil on vastik ilm, rõve toit ja puterdav keel. No kui meil nii kohutav on, siis kes teid siin olla käsib? Võtke oma kaks asja ja minge tagasi oma kuningriikidesse. Ei hoia keegi teid siin vägisi kinni. Aga vaata, ära nad ka ei lähe. Istuvad siin oma eestlannadest abikaasade vanaisade ehitatud majade tagaaias, kiruvad meie heledat õlut juues sääskede üle ja igatsevad oma suurt ning võimast kodumaad. Ajuvaba!

Minu soovitus kõigile neile, kes ei tunne erilist kiindumust oma kodumaa vastu – minge välismaalasele naiseks, küll see isamaa armastus siis ka tuleb. Hakkate kõik armastama kiluvõileibu ja kama. Koit Toome on peagi lemmik artist ja Armin Karu maailma seksikaim mees.

Kommenteeri


  • Kuud